Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-02T22:08:12+01:00
Neron oraz św.Piotr Apostoł są bohaterami książkami "QVO VADIS" ,napisaną przez Henryka Sienkiewicza w roku 1896 . Dzięki tej książce Henryk Sienkiewicz dostał nagrodę Nobla w roku 1905 a jedenaście lat potem umarł w miejscowość Vevey (Szwajcaria) .Neron był władcą Rzymu ,nienawidził Chrześcijan ,wmówił ludowi że to właśnie oni podpalili Rzym ,lecz to właśnie on podpalił miasto dzięki Chilonowi ludzie dowiedzieli się prawdy o tym kto podpalił Rzym .Św. Piotr Apostoł buł uczniem Chrystusa wyruszył do Rzymu gdzie chciał nawrócić tamtejszy lód na Chrześcijaństwo co w części mu się udało. Był on męczennikiem który został ukrzyżowany.
Neron był człowiekiem który miał włosy koloru rudego był młody lecz już w jego wieku był już gruby. "W ściągniętych brwiach znać było świadomość wszechmocy; lecz pod tym czołem półboga mieściła się twarz małpy ,pijaka i komedianta". Św. Piotr Apostoł był stary miał wiele zmarszczek na głowie wyglądał bardzo staro. Podczas ceremonii nie nosił żadnych pięknych szat . "Starzec nie miał ani mitry na głowie ,ani dębowego wieńca na skroniach ,ani palmy w rękach ,ani złotej tablicy na piersiach ,ani szat usianych w gwiazdy lub białych ,słowem ,żadnych takich oznak ,jakie nosili kapłani wschodni ,egipscy ,greccy lub flaminowie rzymscy".
Neron był człowiekiem bardzo kulturalnym kochał chodzić do amfiteatru oraz samemu układać wiersze ,poematy ,pieśni lubił także malować "Po czym jął śpiewać ,a raczej mówić śpiewnie i rytmicznie ,przy odgłosie dwóch lutni ,swój hymn do Wenus". Św. Piotr był człowiekiem pobożnym ,uczciwym nie dbał o dobra materialne potrafił także mówić piękne kazania „Tymczasem Piotr począł mówić i mówił z początku jak ojciec ,którym upomina dzieci i uczy je ,jak maja żyć. Nakazywał im, by wyrzekli się zbytków i rozkoszy ...”
Petroniusz o Neronie „Miedzianobrody jest tchórzliwym psem.
Wie ,że władza jego jest bez granic ,a jednak stara się upozorować
Każdy postępek”. Neron miał dużo zainteresowań najwięcej o sztuce i
sporcie . Chociaż nie był dobry w obu zainteresowaniach ponieważ nie umiał śpiewać ,malować ,pisać oraz był otyły więc nie mógł być bardzo
wysportowanym człowiekiem chociaż miał w sobie coś olimpijskiego.
Św. Piotr Apostoł był osobą bardzo szanowaną i znaną wśród Chrześcijan.
Podczas trwania książki pojawia mu się nawet Jezus kiedy on chciał uciekać wtedy Piotr spytał Jezusa dlaczego zmierza w kierunku Rzymu
Lecz on odpowiedział że idzie zostać znowu ukrzyżowanym wtedy Piotr zawrócił do Rzymu. Nie miał on wiele zainteresowań ale, chciał pomagać każdemu kto będzie potrzebował jego pomocy .
Moim zdaniem Neron był osobą która bardzo chciała posiadać władze i za wszelką cenę chciała ją mieć zabił własną córkę i matkę .Nie miał on w sobie zero samokrytyki mysi lał że jest osobą doskonałą która nigdy nie popełni błędu ,nie był on także odważny bał się własnej śmierci ,choć sam zabił wiele osób. Buł on bohaterem złym i naiwnym ,lecz jednak było w nim coś ciekawego.