Odpowiedzi

2010-02-02T22:33:35+01:00
Nie wszystko można kupić za pieniądze. można mieć różne rzeczy materialne, ale za pieniądze nie kupisz uczuć. Nie cofniesz także czasu. Takie rzeczy jak uczucia czy cofnięcie czasu nie są na kupno.
2010-02-02T23:26:50+01:00
Czy wszystko co w życiu ważne można przeliczyć na pieniądze? Nasuwają się następne pytania, co i dla kogo i w określonym czasie jest ważne w danej chwili
Dlaczego, co jest wżne? Każdy człowiek posiada zróżnicowany intelekt inne wartości życiowe zostały mu w domu zaszczepione i w innym duchu został wychowany.w tym wszystkim jeszcze należy uwzględnić normy obowiązujące w danej społeczności. Przeróżnie ludzie podchodzą do tych spraw. Pieniądz dla jednych jest symbolem:szczęścia, niezależności, ważności i sposobu na życie, a dla innych tylko środkiem płatniczym bez którego można szczęśliwie żyć. Uważam, że pieniądze nie dadzą wolności. Można życ jak ptak w złotej klatce (Krasicki) i tesknić za wolnością, być nieszczęśliwym. Przyjaźn jest najlepszym przykładem jeżeli nie jest od serca, jest krucha, jest to naganne. Nikt za prawdziwą przyjaźń niepłacił.Godności, zaufania człowieka nie mozna przeliczyć na pieniądze. Uważam, że wszystkiego co dla mnie jest ważne nie da się przeliczyć na pieniądze.Wiary , też nie można przeliczać na pieniądze. Miłości matki i ojca można przeliczyć na pieniądze, nie, nie, nie.