Odpowiedzi

2010-02-03T09:52:40+01:00
Zgadzam się z tym stwierdzeniem "Czytając książki żyjemy najdłużej.1. Czytanie uczy myślenia
2. Czytanie pobudza wyobraźnię
3. Czytanie rozwija umiejętność wysławiania się
4. Czytanie wyrabia cierpliwość

Dlaczego warto czytać?... Książka uczy, bawi i rozwija naszą wyobraźnię. Jest najlepszym przyjacielem,zawsze jest przy Tobie. Jest drogowskazem,gdy masz problem pomoże, gdy jest Ci smutno rozbawi. Kształtuje naszą wrażliwość... "Kant powiedział: niebo gwiaździste nade mną ,a prawo moralne we mnie. "Myślę ,że książka jest właśnie taką skarbnica wiedzy i strażnicą moralności,ponieważ czytając myślimy, analizujemy i wyciągamy wnioski na przyszłość. Jednak wszystko zależy od tego po jaką literaturę sięgamy.
2010-02-03T10:14:32+01:00
Moim zdaniem czytanie jest bardzo pouczajace.Dzieki ksiazkom wiemy wiecej.
Mamy wieksza wiedze na przerozne tematy. Ostatni doswiadczylam to mozna powiedziec na wlasnym UMYSLE. czytalam taka ksiazke Ania z Zielonego Wzgorza
w tej opowiesci byly slow, ktore opowiadaly o wojnie. bohaterka, ktora tam byla doswiadczala milosci i zawodu. my jako czytelnicy mozemy zrozumiec taka postac ksiazkowa. czy jest to postac rzeczywista lub fikcyjna. zachecam do czytania ksiazek. gdy sledzimy wzrokiem czarne na bilym litery myslimy o autorze ksiazki. mozemy tego autora zrozumiec, co ta osoba piszac ksiazke chciala nam przekazac. jeszcze raz zachecam do czytania. nie tylko sie z nich uczymy, ale wiemy co nie co o tych postaciach.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-03T11:15:22+01:00
Moim zdaniem czytając książki jak najbardziej żyjemy podwójnie.
Pierwsze nasze życie to takie, które dzieje się w rzeczywistości.
Zaś drugie to wydarzenia , które mają miejsce w książce.
Zawsze najchętniej czytamy te książki które mają charakter przygodowy. Bardzo nas wciągają i sprawiają,że po pewnym czasie znów chcemy wrócić do tej książki. Czytając czasem nie chcemy wrócić do życia realnego,ponieważ wydaje się ono nam nie pełne i mało przyjemne.Wydarzenia które maja miejsce w utworze czasem jak najbardziej przypadają nam do gustu. Często szukamy w nich rozwiązania swoich problemów. Są dla nas wzorem i przykładem do naśladowania.
Dla mnie czytanie książki jest czymś bardzo przyjemnym. Nie dość ,że mogę się z niej wiele nauczyć to jeszcze odczuwam wszystkie uczucia które towarzyszą bohaterom. W książkach jest zawartych wiele morałów i przestróg. Bardzo często zasięgam po nie w życiu codziennym. Dzięki temu wiemy jak lepiej postępować i zmieniać się na dobre.
Myślę,że książka to bardzo pożyteczna rzecz.
1 1 1