Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-03T14:38:29+01:00
(akapit) Ania Shirley - 11-letnia dziewczynka z ubogiego domu w Bolingbroke w Nowej Szkocji. Mieszka tam z rodzicami dopóki nie zmarli. Mieli oni na imię Berta i Walter Shirley. Berta zmarła tyfus, gdy Ania miała zaledwie 3miesiące. Jej ojciec zmarł 4 dni później. W ten sposób mała Ania została sierotą.
(akapit)Była ona wzorową uczennicą o bardzo dobrych wynikach w nauce, lubiąca marzyć i bujać w obłokach. Ania uwielbiała również wyzwania. Światczy o tym zdarzenie kiedy dziewczynka weszła na dach.
(akapit)Dziewczynka o rudych, grubych warkoczach i bardzo widocznych piegach miała duże, błyszczące, zielone oczy. Nie zawsze na jej ładnej buzi gościł uśmiech. Z początku nosiła ona skromne sukienki. Za sprawą Maryli zmieniły się w bardzo wytworne suknie.
(akapit)Ania była bardzo zdolna i ambitna. Starała się być najlepszą z najlepszych w nauce. Z chęcią dążyła do celu.Była również bardzo odważna.
(akapit) Ania była dziewczynką miewającą różne humory. Raz była wesoła i serdeczna, a raz przygnębiona i chłodna dla innych. Była również wrażliwa i nerwowa. Często działała pod wpływem impulsu. Światczy o tym spotkanie z panią Rachellą, kiedy to Ania nie potrafiła ze spokojem przyjąć i wysłuchać zdania starszej kobiety.
(akapit) Moim zdaniem Anna Shirley była dziewczyną o bujnej wyobraźni. Podobała mi się jej odwaga i urok osobisty, który pozwalał jej i pomagał w zawieraniu nowych znajomości. Nie lubiłem Ani kiedy była niegrzeczna i dwulicowa. Początkowo moje zdanie o Ani nie było dobre. Zmieniło się ono pod koniec historii dziewczynki, kiedy to Ania została na Zielonym Wzgórzu, poświęcając się i swoją karierę dla zdrowia Maryli.