Odpowiedzi

2010-02-03T14:46:13+01:00
Włochy jest to państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim. Co ciekawe "wewnątrz" państwa znajdują się dwie enklawy: San Marino oraz Watykan.
Włochy są krajem atrakcyjnym turystycznie. Co roku to właśnie w te rejony udają się miliony ludzi z całego świata. Główną atrakcją jest oczywiście Starożytny Rzym, ale i w całej popularnej Italii nie brakuje miejsc wartych odwiedzin. Począwszy od stolicy światowej mody - Mediolanu, przez stolicę Piemontu - Turyn, w którym znajduje się słynny "całun turyński" po kulturową stolicę świata - Rzym a kończąc na malowniczych wyspach - Sardynii i Sycylii.
Włochy przyciągają ludzi również swoją kuchnią, która na świecie ma niezliczone rzesze fanatyków.
może być? ;)
6 3 6
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-03T14:47:44+01:00
Włochy są atrakcyjnym i turystycznym krajem gdyż należą do niego także 2 wyspy: Sycylia i Sardynia. Znajdują się tam przepiękne góry "Dolomity" w Alpach. Można również wypoczywać nad morzem Adriatyckim. Najpopularniejsze miasta Włoch to: Wenecja, Rzym, Bolonia, Genua, Padwa, Piza, Mediolan itd.
Włochy słyną z licznych kanałów, po których można pływać gondolami.
Zabytki:
-krzywa wieża w Pizie
-Bazylika Św. Marka wraz z Placem
-Piazzetta di San Marco
-Pałac Dożów (siedziba władców i rządu)
-Most Westchnień i Rialto
-Kanał Grande (Canal Grande)
oraz Monte Cassino - słynne wzgórze we Włoszech.
6 3 6
2010-02-03T14:56:14+01:00
Argumenty:
1.Prawie każde miasto we Włoszech ma w sobie szczyptę historii. Jednym z nich, i - jakby nie patrzeć- najważniejsze jest sama stolica Rzym. Miasto to zostało założone już w starożytności.Z biegiem lat stawało się coraz ważniejszym punktem w historii Europy. W niemal każdej z minionych epok było ono w centrum najważniejszych wydarzeń. I właśnie dzięki temu możemy w nim podziwiać rożne przepiękne zabytki.
2. Położenie Włoch już samo zachęca do odwiedzania tego kraju. Znajduje się ono na półwyspie Apenińskim, rozciągającym się na Morzu Śródziemnym. Jest to dość dobrym miejscem dla ludzi lubiącym przebywani nad morzem, oraz dla wolących góry (Alpy, Apeniny).
4 4 4