Odpowiedzi

2009-10-06T20:42:22+02:00
2 . trzeba żyć świadomie to znaczy , żę trzeba uważąć na to co robimy , musimy wszystko przemyśleć pięć razy zanim podejmiemy decyzję , w innym wypadku możę się to dla nas źle skończyć .
Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-06T20:43:17+02:00
zadanie nr 1
Modliszki (Mantodea) – swoją nazwę zawdzięczają pozie, przypominającej osobę ze złożonymi do modlitwy rękoma. Są to stosunkowo duże owady, liczniej występujące w strefie tropikalnej i subtropikalnej. W południowej Polsce występuje modliszka zwyczajna (Mantis religiosa). Na świecie znanych jest ponad 2800 gatunków.Głowa jest ortognatyczna, ruchliwa, z dużymi oczami (występują także przyoczka). Skrzydła błoniaste, bogato użyłkowane, składane w spoczynku wzdłuż ciała. Pierwsza para odnóży dobrze rozwinięta, służąca do chwytania ofiary. U niektórych gatunków ubarwienie kryptyczne, upodobniające do kwiatów, wśród których czatują na ofiary.Modliszki są drapieżne, zawsze występuje kanibalizm. Nie jest jednak prawdą popularny mit, zgodnie z którym każda kopulacja kończy się zjedzeniem samca przez samicę. Takie zdarzenie zachodzi tylko w 5 do 30% przypadków (liczby różnią się w zależności od badań). Aby do tego doszło, musi zajść kilka czynników jednocześnie: w otoczeniu musi być mało pożywienia, samiec musi podchodzić do samicy od przodu, a nie od tyłu, a sezon godowy musi się już kończyć.

Morena:
1. Materiał skalny składający się z przemieszanych frakcji różnej wielkości (bloki skalne, głazy, żwiry, piaski, pyły) transportowanych i osadzanych przez lodowiec, pochodzących głównie z niszczenia jego podłoża, ze zboczy wznoszących się ponad powierzchnię lodowca jak również przynoszonych przez lawiny i wiatr.

2. Forma ukształtowania powierzchni Ziemi o charakterze akumulacyjnym - wzniesienie (różnego rodzaju pagórki, pagóry, wzgórza, ciągi wzgórz, wały itp.) utworzone z materiału skalnego osadzonego przez lodowiec lub przemieszczonego pod jego naciskiem.


zadanie nr 2
Ja rozumiem to zdanie - trzeba żyć świadomnie w taki sposób że trzeba żyć ze świadomością tego czego robimy. Jesteśmy świadomi czynów i złych i dobrych.


2009-10-06T20:48:30+02:00
Modliszka - gatunek owada z rzedu modliszek
morena - material skalny