Odpowiedzi

2010-02-03T15:44:35+01:00
Godność to inaczej mieć własny honor , który nie z beszcześci twojej osoby , mieś własne warunki. W twoim życiu jest to bardzo potrzebne ponieważ w życiu codziennym jaki osobistym jest wsparciem twojej osoby.
2 3 2
2010-02-03T15:56:32+01:00
Słowo "godność wskazuje na cechę wyrażającą wielkość , wyjątkowość.
Godnosc jest cechą nie tylko człowieka : chociaz określa sie nią wszystko , co wyszło z rąk Boga, co zostało przez Niego powołane do istnienia , to jednak w odniesieniu do człowieka wyraża ona szczegolną godność.

Żyć godnie to pewnie nie miec nic na sumieniu...Tak kiedyś myślałam, ale teraz wg mnie żyć godnie można tylko wtedy kiedy rano wstajemy spoglądamy do lustra i nie wstydzimy się tego, godzimy się na to kim jesteśmy, co robimy i jak żyjemy...Jeśli nie mamy żadnych wyrzutów sumienia, żadnych pretensji wtedy możemy powiedziec że żyjemy godnie...jakkolwiek by tą godność interpretować. Spoglądamy w lustro i umiemy spojrzeć na siebie, a jeśli popełniliśmy jakieś błędy w przeszłości to nie żałujemy ich tylko wyciągamy z nich konsekwencje nie tylko paplaniną ale także wcieleniem ich w życie. Żyć godnie można tylko wtedy, kiedy nie łamiemy swoich zasad życiowych, jakiekolwiek by one nie były, bo każdy ma własne zasady wg których żyje...


daj naj
5 4 5