Potrzebuje jakieś dodatkowe zadanie na przyrode przerabiamy teraz temat:Rozmnażanie się glonów......Ma to by dodatkowa prace poniewaz jesli chce miec 3 to musze przyniesc jakąs dodatkową prace domowa...Nie mam pomysłow jaka jesli mozecie dodajcie pomysł i odpowiedź do niej.....Najlepsze rozwiązania zostana nagradzone czekam do 20.00

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-03T15:55:07+01:00
1. Możesz zrobić projekt glona.
2. Możesz też zrobić taką ,,książkę" w księgarni się takie coś kupuje folie, kartki rysujesz glony albo drukujesz i informacje o podanych glonach ; gdzie występuje, jak się rozmnażają, ile metrów, cm, km długości i szerokości. No i jeszcze takie różne.
3.Również dobre są informacje krótkie ale uczysz się ich na pamięć.

Ja np. zrobiłam 2. O wolińskim i słowińskim pn informacje zdjęcia takie coś jak punkt 2 i nauczyłam się opowiadać i 6 ! ;)

Także dobre jest takie coś
2010-02-03T15:59:23+01:00
ROZMNAŻANIE SIĘ GLONÓW POPRZEZ FRAGMENTACJĘ PLECHY.

Glony wykształciły bardzo dużo różnych sposobów rozmnażania. W wielu przypadkach jedynym sposobem jest u nich rozmnażanie bezpłciowe. Sposobami rozmnażania bezpłciowego u glonów jest fragmentacja plechy, podział komórki oraz wytwarzanie różnego rodzaju zarodników.

Rozmnażanie przez fragmentację plechy jest typowe dla wszystkich grup glonów roślinnych. Polega ono na rozkruszeniu się na części plech glonów. Każda, nawet pojedyncza komórka, może dać początek nowemu organizmowi. Rozmnażaniu się glonów przez fragmentację plechy sprzyjają prądy morskie, fale, zwierzęta, ludzie, przepływające statki i łodzie. Fragmentacja, czyli rozerwanie plech, pobudza komórki do podziału, a tym samym do powstawania nowych plech. Przyczepione do poruszających się statków fragmenty plechy glonów mogą być przeniesione na nowe tereny, będące nowym miejscem życia tych roślin.


LUB TEŻ: ROZMNAŻANIE SIĘ GLONÓW POPRZEZ PODZIAŁ KOMÓRKI.

Rozmnażanie glonów jednokomórkowych przez podział komórki jest najprostszym sposobem rozmnażania. W taki sposób rozmnażają się między innymi okrzemki. Każda młoda komórka otrzymuje od komórki macierzystej wszystkie jej części składowe. Młode komórki otaczają się ścianą komórkową. Powstałe młode osobniki są identyczne jak ich komórka macierzysta. Różnią się tylko rozmiarami.


ALBO: WYTWARZANE PRZEZ GLONY RÓŻNEGO RODZAJU ZARODNIKI.

Rozmnażanie glonów obejmuje szereg różnorodnych zarodników i różne sposoby ich wytwarzania. Zarodniki u glonów powstają we wnętrzu ich komórek i wydostają się na zewnątrz po pęknięciu ściany komórki, w której się wytworzyły.


ALBO JAK CHCESZ TO MOŻESZ WZIĄĆ WSZYSTKIE TRZY TEMATY TO BĘDZIE DŁUŻSZE I BĘDZIE WYŻSZA OCENA :D