Odpowiedzi

2011-10-05T19:13:46+02:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).

1. Mozart to człowiek genialny. Świadczą o tym m.in. jego słuch muzyczny, pamięć oraz inteligencja, które nie mieściły się w kategoriach przeciętnych norm. Pod kierunkiem ojca, już jako małe dziecko, w pełni opanował sztukę muzyczne. Nuty pisał bardzo szybko, muzykę na papier przelewał od razu w wersji skończonej, doskonałej, bez poprawek i skreśleń. Gdyby dziś ktokolwiek zechciał zaledwie przepisać (a nie stworzyć) ręcznie wszystkie jego utwory, to oceniono, że zabrakłoby mu tych niespełna 36 lat, które przeżył Mozart, aby to uczynić.

 

2. Mały Mozart już w czwartym roku życia rozpoczął naukę gry na klawesynie i robił zadziwiające postępy, rok później zaczął komponować. Potrafił tez grać na skrzypcach i organach. W Londynie ośmioletni Mozart napisał swoją pierwszą symfonię.

 

3. Mając lat trzynaście rozpoczął studia w Akademii Muzycznej w Bolonii.

 

4. Trzynastoletni Mozart został koncertmistrzem orkiestry arcybiskupa Salzburga.

 

5. Requiem d-moll KV 626 (Msza żałobna) W. A. Mozarta powstało w 1791 roku i jest jego ostatnią, niedokończoną kompozycją. Jako, że jest to ostatnie dzieło Mozarta, a kompozytor tworzył je będąc już chory, pisał ten utwór z myślą o sobie.

 

Pozdrawiam.

1 5 1