ZNAJOMOSC LEKTURY POCZWARKA! FAST!

"Poczwarke "mozna tylko przeczytac albo przezyć. Czy Ty przeczytałes czy przezyłes tresc lektury? Odpowiedz w formie rozprawki lub luznej reflekcji.
Zadnaie ma byc na poziomie klasy 3 gimnazjum! Bez bledów w miare obszerne, lecz nie ma to byc jakies baaaardzo długie! Naiwaz do uczuc czytajac lekture itd...

2

Odpowiedzi

2010-02-04T16:43:21+01:00
Ja przeżywałam Poczwarkę, według mnie nie można jej tak po prostu przeczytać. Jest to bardzo wzruszjąca książka. Nikt nie rozumie jak to jest być rodzicem dziecka, które ma zaspół downa. Wiedząto tylko ci ludzie, którzy doznali tego. W tej książce pokazana jest tragiczna historia, krtóra wzrusza aż do łez. Ciężko mi zrozumieć tylko zachowznie Adama, Który odsunął się od swojej żony i dziecka. Ja podkreślam że sądzężete książke jedynie da się przeżyć. Według mnie autorka chiała pokazać w tej książce że za pieniądze nie można kupić wszystkiego, ponieważchoroba na którązachorowała córeczka Adama i Ewy , którzy byli bogaci jest nieuleczalna.
1 5 1
2010-02-04T17:27:50+01:00
Przeżyłam treść tej lektury.Dlaczego?W tej opowieści Adam i Ewa są idealnym małżeństwem z idealnym życiem i idealnymi planami na przyszłość. Do szczęścia brakuje im tylko dziecka. Jednak gdy ono się pojawia, znika z ich życia cała idealność. Właśnie oni wymarzyli sobie zdrowego, pięknego i nad wyraz zdolnego bobaska. Tylko, że Bóg pokrzyżował ich plany. Dostali to, czego nigdy sobie nie życzyli w tym swoim pięknym świecie - dziewczynkę z zespołem Downa i innymi wadami. W dniu narodzin Myszki upada ich cały plan, jaki sobie ułożyli i pojawia się chaos.Dzięki tej książce lepiej poznałam chorobę oraz życie ludzi, którzy się z nią zetknęli. Myśle że ta książka uczy nas tolerancji dla osób z zespołem Downa oraz wyrozumiałości dla ich rodzin. Poznając życie Ewy, poznałam też jego ciężar. Dlatego dla tych ludzi ważna jest akceptacja i pomoc z zewnątrz.
1 5 1