Odpowiedzi

2010-02-03T16:25:21+01:00
Agresję można rozpatrywać na wieloraki sposób. Agresywne jest dziecko wyrywające koledze zabawkę, agresywny jest sprzedawca, który usilnie nakłania do zakupu swojego towaru, agresywny jest mężczyzna dokonujący gwałtu na kobietach. Rozróżnianie agresji w ten sposób uwzględnia jedynie wyniki, a nie intencje danej osoby. E. Aronson dokonuje rozróżnienia w obrębie kategorii agresji zamierzonej - agresji stanowiącej cel sam w sobie i instrumentalnej - służącej do osiągnięcia innego celu. Przykładem agresji instrumentalnej może być piłkarz, który powoduje kontuzję obrońcy drużyny przeciwnej, by w ten sposób eliminując go z gry, zwiększyć szansę wygranej swojej drużyny. Natomiast, jeżeli zrobiłby to w ostatnich minutach meczu odpłacając za zniewagę, byłaby to agresja stanowiąca cel sam w sobie.

Dużo jest poglądów dotyczących źródeł agresji - czy jest zjawiskiem wrodzonym, instynktownym, wyuczonym. Temat „agresja” zajmował badaczy i naukowców od wieków, lecz w ostatnim okresie liczonym od końca XIX wieku źródeł agresji zaczęto upatrywać również w mózgu.
Liczne grono badaczy praktycznie na całym świecie prowadzi aktualnie badania, które można byłoby określić jako poszukiwania genu agresji. W toku tych badań pod koniec lat sześćdziesiątych naszego wieku naukowcy wpadli na interesujący trop, którym miał być dodatkowy chromosom Y, którego obecność wykryto u 3% mężczyzn przebywających w więziennych szpitalach psychiatrycznych. Ponieważ była to częstotliwość znacznie przekraczająca przeciętną w całym społeczeństwie, podwójny chromosom Y uznany został przez niektórych naukowców za oznakę agresywnej osobowości. Sytuacja uległa zmianie, gdy szersze badania dowiodły, że większość jego nosicieli to spokojni ludzie nie wykazujący żadnych szczególnie agresywnych skłonności.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-03T16:34:09+01:00
Dlaczego ludzie są wobec się bie agresywni banał XD a.Ponieważ chcą się przed kimś popisać.
b.POnieważ ich rodziny się nilubiom.
c.ponieważ majom tak z natury.
d.poniważ nie darzą siebie szacunkim (nie lubiom się [lub zaczepiają np:na przerwach])
e.Ponieważ jeden drugiego darzy nienawiścią np : za wygląd,bo jest np; niski,wysoki, bo jeden jest czarny drugi o białej cerze (rasizm)
napisał bym to tak::
Ludzie darzą się nienawiścią za wygląd za pochodzenie lub za błache zaczepki.
Mogą być także z rodzin konkurujących ze sobą, lub terz inni koledzy ich do tego namawiali. lub oglądajom czy grają w gry nie dla ich wieku i z tego terz som agrasywni (było w tv XD)..............................bu kriSLU....................