Odpowiedzi

2010-02-03T16:28:40+01:00
Zostawił nam on na piśmie tylko wyjątki swoich duchowych przemyśleń, ... W Karmelu szła „małą drogą” św. Teresy od Dzieciątka Jezus i ukrzyżowana .... Pytany, jakie może być przesłanie nowej błogosławionej na dzisiejsze czas.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-03T16:59:53+01:00
Św. Szczepan to klasyczny przypadek rekcji świata na Bożą prawdę. Zauważmy co zrobili ludzie słuchający św. Szczepana, gdy ten do nich mówił? „Podnieśli wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili się na niego wszyscy.” Nie mogli słuchać, głoszonego przez niego Bożego słowa. Zabić proroka, niech nas nie niepokoi, nie zawstydza, nie upomina. Niech przestanie mówić o nawróceniu, Bożym prawie i Bożym porządku. Zakneblować go i udusić. I wyrzucić z miasta (zauważmy, że Szczepana wywleczono poza miasto i tam ukamienowano).

Postawa św. Szczepana pokazuje jak różna może być odpowiedź na przychodzącego Boga. Można stać się wiernym Bożym świadkiem (jakim był Szczepan), albo mordercą prawdy (jakim stał się kamienujący tłum).

Przesłanie to to, że warto by nie pozostać jedynie przy tkliwych sentymentach, i zapytać samego siebie, czy przyjmuję do swego życia nie tylko małego Jezusa, ale także to, co On przynosi na świat: wezwanie do nawrócenia, do przemiany swego życia, do życia zgodnego z wolą Bożą.