Odpowiedzi

2010-02-06T13:42:45+01:00
Towarzysze! Zwierzęta-szlachetni przyjaciele! Czym zawiniłem?
Czy chęcią stworzenia dla was warunków rozwoju, nowego świata- lepszego i mądrzejszego. Nasz folwark miał być miejscem cudów ustrojowych. Miejscem innym niż wszystkie na świecie. Wspólnie pokonaliśmy ludzi i zapewniliśmy równość zwierząt. Za sprawą Chyżego ponosimy jedynie klęski. Jego kłamliwe insynuacje i szatańskie innowacje technologiczne utrudniają wam życie. Ja chciałem tylko waszego dobra.
Państwo bez władzy jest jak okręt bez sternika. Ktoś musi rządzić. Do tej roli najlepiej nadają się świnie. Aby jeszcze lepiej kierować folwarkiem i zapewnić szybkość podejmowania kluczowych decyzji ja-Napoleon, postanowiłem objąć dowodzenie. Rozumiem wasze niezadowolenie z powodu wydłużonych godzin pracy i mniejszych racji żywnościowych-ale to okres przejściowy, konieczny dla rewolucji gospodarczej i odrodzenia animalizmu. Wasz sprzeciw wobec moich kontaktów z ludźmi jest bezsensowny,ponieważ dzieje się tak dla dobra Folwarku. W końcu musimy wiedzieć co planuje wróg.
Moją intencją zawsze był dobrobyt ogółu. Rygor i surowe kary mają na celu odstraszyć burzycieli nowego ładu. Herezją jest głoszenie,że przykazania zostały zmienione. Ja jako wasz wódz nie mam sobie nic do zarzucenia,lecz wiem,że wielcy tego świata są surowo,a często nieuczciwie oceniani.

Mam nadzieję,że się przyda. Liczę na naj!!!