Postaw przecinek. w zdaniach złożonych podrzędnie podkreśl zdania podrzędne.
Pierwszy film w którym wykorzystano efekty specjalne powstał zupełnie przypadkowo. Kiedy pod koniec XIXw. pewien francuski reżyser filmował przejeżdżający omnibus kamera zatrzymała się na kilka sekund. Gdy była zablokowana w miejscu omnibusa pojawił się zupełnie inny pojazd. W trakcie wyświetlania filmu okazało się że omnibus zmienia się nagle w karawan. Tak powstało pierwsze ujęcie trickowe. Później reżyser ten często wykorzystywał podobne efekty specjalne. W jego następnych filmach ku zdumieniu widzów aktorzy nagle zanikali albo zmieniali się w przerażające potwory.

2

Odpowiedzi

2010-02-03T16:47:42+01:00
Pierwszy film, w którym wykorzystano efekty specjalne powstał zupełnie przypadkowo. Kiedy pod koniec XIXw. pewien francuski reżyser filmował przejeżdżający omnibus, kamera zatrzymała się na kilka sekund. Gdy była zablokowana w miejscu omnibusa pojawił się zupełnie inny pojazd. W trakcie wyświetlania filmu okazało się, że omnibus zmienia się nagle w karawan. Tak powstało pierwsze ujęcie trickowe. Później reżyser ten często wykorzystywał podobne efekty specjalne. W jego następnych filmach ku zdumieniu widzów aktorzy nagle zanikali albo zmieniali się w przerażające potwory.
3 2 3
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-03T16:48:32+01:00
W () masz zdania podrzędne:)

Pierwszy film, (w którym wykorzystano efekty specjalne), powstał zupełnie przypadkowo.
(Kiedy pod koniec XIXw.), pewien francuski reżyser filmował przejeżdżający omnibus, kamera zatrzymała się na kilka sekund. (Gdy była zablokowana), w miejscu omnibusa pojawił się zupełnie inny pojazd. (W trakcie wyświetlania filmu,) okazało się, że omnibus zmienia się nagle w karawan. Tak powstało pierwsze ujęcie trickowe. Później, (reżyser ten), często wykorzystywał podobne efekty specjalne. W jego następnych filmach, (ku zdumieniu widzów), aktorzy nagle zanikali albo zmieniali się w przerażające potwory.
9 4 9