Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-03T17:15:26+01:00
Adam był 17-letnim synem lekarza, uczniem VII klasy gimnazjum. Mieszkał z rodzicami i czworgiem rodzeństwa w Warszawie. Miał zawsze rozwichrzone włosy, bystre oczy o przenikliwym spojrzeniu. Był krępej budowy ciała, silny. W szkole nazywano go "szatanem", ponieważ potrafił rozwiązywać nawet najtrudniejsze i najbardziej skomplikowane zagadki. To, co z pozoru wydawało się nie do rozwikłania, dla niego nie stanowiło większej trudności. Jednym z największych szkolnych osiągnięć detektywistycznych chłopca było rozszyfrowanie tajemnicy odpytywania uczniów przez prof.Gąsowskiego. Ponadto rozwikłał zagadkę skradzionego pióra i wykrył błąd w księgach rachunkowych. Wielokrotnie przydawała mu się wiedza z historii i literatury.
Swoim sprytem i inteligencją wykazał się podczas pobytu w Bejgole. Tam rozszyfrował tajemnicę zagadkowych drzwi, naprowadzając na fałszywy trop opryszków. Był zaradny, potrafił poradzić sobie w trudnych sytuacjach, ponieważ nie poddawał się łatwo, zawsze był optymistą. Gdy zabierał się do jakiejś pracy, wykonywał ją skrupulatnie i sumiennie. Cechowała go wytrwałość w dążeniu do celu oraz szczerość o otwartość. W wielu sytuacjach wykazał się szlachetnością i koleżeństwem. Gdy zauroczyła go uroda panny Wandy, to początkowo czuł się onieśmielony, ale w końcu szczerze wyznał jej, co czuje.
Adaś posiada wiele cech charakteru, które są bardzo przydatne w życiu, dlatego może imponować młodym ludziom. Swą postawą wzbudza sympatię czytelników.
1 5 1