Proszę o przetłumaczenie;) Daje naj!!!

1,Graffiti find ich geil.Natürlich nur wenn sie gut gemalt sind.Aber einfach mit der Spraydose durch die Straßen ziehen und alles beschmieren ist Unsinn.Ich kann doch nicht zu meinem Nachbarn gehen und ihm die Wände vollmalen.


2, Das Problem ist so alt wie die Menschheit selbst.Schon in Pompeji gab es bemalte Wände- es waren politische Schriften. Aber die heutigen Schmierereien dienen nur noch der Selbstdarstellung.


3,Was habt ihr dagegen, wenn graue dreckige Wände bunt assehen? Es gibt wihtigere Probleme auf dieser Welt. Eine Zugfahrt ohne Graffiti kann ich mir nicht vorstellen!


4,Graffiti ist ein Hobby, wie jedes andere auch,oder?m Und für jeden Hobby gibt's Orte, wo man es ausüben kann.Ich darf Basketball doch auch nicht auf dem Radweg spielen.Legale Graffiti ja, Schmeirereien-nein!

2

Odpowiedzi

2010-02-03T17:25:46+01:00
1.sadze, ze grafitti jest rozpustne?. oczywiscie kiedy nie jest dobrze pomalowane. ale po prostu ciagniecie (malen bardziej pasuje ;p) tymi spreyami po ulicami i wszystko co jest zabrudzone jest absurdem. nie moge isc do sasaidow i pomalowac im scian.
2.problem jest tak stary jak samo czlowieczenstwo. juz w pompejach byly malowane sciany - byly to polityczne zasady. ale dzisiejsze graffiti sluzy juz tylko do wyrazenia samego siebie.
3.co pan ma przeciwko, kiedy szare brudne sciany wygladaja kolorow? jest to powazny problem na tym swiecie. pociagu bez graffiti nie moge sobie wyobrazic.
4.graffiti jest hobby, jak kazde inne. i dla kazdego hobby jest miejsce, gdzie mozna je wypelnic. przeciez nie moge grac w kosza na drodze rowerowej( ale zdanie ;D ) legalne graffiti tak, ale graffiti takie no nielegalne nie!
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-03T17:35:32+01:00
1.
Graffiti jest super. oczywiście tylko wtedy gdy jest dobrze wykonane. Ale tak po prostu iść przez ulicę z puszką Sprayu i mazać co popadnie to jest głupota. Przecież nie mogę sobie pójść do moich sąsiadów i im tak po prostu ścian pomalować.

2.
Problem jest taki stary jak cała nasza społeczność. Już w Pompaju były pomalowane ściany.- to były polityczne zapiski. Ale teraźniejsze gryzmoły służą już tylko do wyrażenia samego siebie.

3.
Co macie przeciwko ze szare, brudne ściany wyglądają kolorowo? Są ważniejsze problemy na tym świecie. Przejażdżkę pociągiem bez graffiti nie mogę sobie wyobrazić.

4.
Graffiti jest rodzajem hobby, jak każde inne. I dla każdego hobby jest określone miejsce, gdzie można je spełniać. Przecież nie mogę też grać w kosza na chodniku. Legalne graffiti tak- gryzmoły - nie!


Mam nadzieję że pomogłam,
Pozdrawiam ;)
1 5 1