1. Jak sprawdzić, że stalowy pręt nie jest nienamagnesowany.
2. Narysuj linie pola magnetycznego i ich zwrot ( na rysunku masz zaznaczone N i N) (ZAŁĄCZNIK)
3. Do czego służy reguła prawej dłoni. Znając kierunek i zwrot lini pola magnetycznego, określ kierunek prądu w przewodniku. (ZAŁĄCZNIK)
4. Określ bieguny magnetyczne solenoidu. (ZAŁĄCZNIK)
5. Do czego służy reguła lewej dłoni. Znając kierunek i zwrot lini pola magnetycznego i siły elektrodynamicznej określ kierunek przepływu prądu , określ kierunek i zwrot pola magnetycznego. (ZAŁĄCZNIK)
6. Co jest przyczyną wzbudzania prądu indukcyjnego. Określ kierunek prąd indukcyjnego w sytuacji. (ZAŁĄCZNIK)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-03T18:06:20+01:00
1. nienamagnesowany pret nie ma wlasciwosci magnetycznych wiec nie bedzie przyciagal zadnych przedmiotow. mozna to sprawdzic np. za pomoca szpilek.

2. w zalaczniku

3. Reguła prawej dloni sluzy do okreslania zwrotu linii pola magnetycznego wytworzonego przez prad elektryczny plynacy w prostoliniowym przewoniku oraz biegunów magnetycznych w zwojnicy.
(reszta w zalaczniku)

4. w zalaczniku

5. regula lewej dloni sluzy do wyznaczania kierunku sily elektrodynamicznej.
(reszta w zalaczniku)

6. przyczyna wzbudzania pradu inukcyjnego moze byc zblizanie lub oddalanie magnesu od zwojnicy, zblizanie lub oddalanie elektromagnesu od zwojnicy, zamykanie zwojnicy z pradem znajdujacej sie w poblizu zwojnicy, zmniejszanie lub zwiekszanie oporu obwodu elektromagnesu. w przypadku na rysunku: zblizanie zwojnicy do elektromagnesu.
(reszta w zalaczniku)