Odpowiedzi

2010-02-03T17:46:58+01:00
1. Alkoholizm mężczyzn, patologiczna rodzina .
2. Nigdy tego nie wolno robić, kobiety nie są temu winne. w tedy gdy to przeżywają są bezbronne i nie wiedzą co zrobić, dlatego trzeba im w tych sytuacjach pomagać,ale nie wolno ich sądzić .
2010-02-03T17:49:17+01:00
Najczęstsze powody aborcji:

- zła sytuacja materialna
- gwałt
- strach przed macierzyństwem
- zbyt młody wiek
- nieodpowiedzialność
- nie akceptacja ze strony rodziny
- uszkodzenie płodu


Czy mamy prawo osądzać kobiety które dokonały aborcji?
Myślę, że nie, jednak nie we wszystkich przypadkach.
Wiele z osób, które się na nią zdecydowały, były pod wpływem emocji - np. strachu, lub uważały że lepiej zrobić to niż zapewnić dziecku zły dom.
Część z nich jednak "idzie na łatwizne" i jest to najprostsze rozwiązanie - poddają się.
Nie powinniśmy osądzać o to kobiet, które zostały zgwałcone, ponieważ nie stało się to z ich winy, a także kobiet, których płód jest uszkodzony.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-03T17:49:23+01:00
1.W dużej ilości przypadków kobiety, które decydują się na wykonanie aborcji podają kilka współistniejących powodów, które skłoniły je do podjęcia tej decyzji. Przerywanie ciąży dokonywane jest z następujących przyczyn:
* wskazania medyczne – zagrożenie zdrowia matki lub stwierdzenie ciężkich wad wrodzonych u płodu podczas badań prenatalnych
* poczęcie w wyniku zgwałcenia lub stosunku kazirodczego
* powody osobiste (kobieta czuje się za młoda lub za stara na dziecko, studiuje, nie ma w danej chwili ochoty na zostanie matką, uważa swoją rodzinę za kompletną, kobieta jest samotna i nie ma partnera)
* ekonomiczne – trudna sytuacja materialna i finansowa, kobieta prowadząca samotnie gospodarstwo domowe
* problemy rodzinne, małżeńskie lub w relacji między partnerami

2. Problematyka aborcji wywołuje silne emocje, których wyrazem jest między innymi język debat, odnoszący się do "zabijania nienarodzonych" z jednej strony, a do "prawie kobiet do decydowania o swoim ciele" z drugiej.
1 5 1