Napisz wypracowanie
Jak dziś chrześcijaninie, kapłani i świecy ludzie mogą głosić wiarę we Chrystusa ? Jak ja mogę głosić wiarę w Chrystusa ?

Wspólnie z klasą i panią wymyśliliśmy takie coś i pani kazała poskładać to w jedną całość
Kapłani mogą:
- czytać ewangelię
- głosić kazania
Świecy ludzie mogą :
- założyć produkcję medalików
- produkować gazety religijne
- nadawać audycje i słuchać radia Maryja
- oglądać telewizję Trwam i inne programy religijne
- otworzyć kari tasy (takie sklepy z książeczkami do komunii, różańcami św. , świecami , telegramami, obrazami świętymi itd.)
- mięć święte obrazy w domu na ścianach
Ja mogę:
- nosić medalik
- czytać pismo święte
- oglądać programy telewizyjne
- śpiewać piosenki religijne
- namawiać kolegów i koleżanki do pójścia do kościoła.

3

Odpowiedzi

2010-02-04T14:15:32+01:00
Kaplani powinni zachecac ludzi do czytania ewangelii . Na mszach swietych moga glosic kazania .Ludzi moga zakladac produkcje medalikow lub produkowac gazety religijne . Kazdy czlowiek moze sluchac radia Maryja albo ogladac telewizje trwam i inne programy religijne . Sponsorzy i producenci moga zachecac do nadawania audycji . Ludzi bogatsi moga tworzyc karitasy . Kazdy z nas moze miec swiete obrazy w domu , na scianach . Ja sama moge nosic medalik . W wolnym czasie czytac pismo swiete . Moge ogladac programy telewizyjne lub swpiewac piosenki religine . W dni swiete moga razem z kolegami i kolezankami chodzi na msze swiete .
1 5 1
2010-02-04T15:47:19+01:00
Kapłanie głoszą wiarę w Chrystusa przez czytanie Ewangelii na każdej mszy świętej. Robią to także przez głoszenie kazania. Zatem świeccy ludzie robią to przez założenie produkcji medalików. Produkują także gazety religijne jak i mają swoją własną audycję radiową. Nazywa się ona "radio Maryja". Prócz radia mają także kanały telewizyjne. Jedno z nich to "Trwam". Ja za to noszę wyprodukowane medaliki jak i oglądam telewizję i słucham radia.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-04T18:30:51+01:00
Dostrzegam potrzebę pogłębienia świadomości chrześcijańskiej w Kościele siedleckim, choć to dotyczy naturalnie sytuacji w Polsce i Kościele powszechnym. Chodzi mi oto, aby uwypuklić znaczenie liturgii przez odpowiednie katechezy. Liturgia jest bowiem miejscem, gdzie dokonuje się uświęcenie człowieka wierzącego. Ojciec Święty w ostatnim z dokumentów skierowanych do biskupów mówi wprost, że liturgia ma funkcję dydaktyczną i wychowawczą. Dobre sprawowanie liturgii, jeśli jest przygotowane i odpowiednio wprowadzone, formuje świadomość wiary i życiowej postawy ludzi wierzących. Poza tym jest naturalnie aspektem samego kultu skierowanego do Pana Boga.

W tej liturgii wszyscy wierni gromadzący się na danej celebracji spełniają różne posługi. Nie jest tylko tak, że ksiądz odprawia Mszę św. dla ludzi, a ludzie w tym jakoś uczestniczą. Podmiotem celebracji liturgicznej jest całe zgromadzenie, któremu przewodniczy kapłan - kapłan prezbiter, czy jak się u nas mówi popularnie ksiądz, czy kapłan biskup. Ciałem sprawującym liturgię jest całe zgromadzenie, którego głową jest kapłan. Sama głowa nie może celebrować liturgii, jeśli nie ma całego ciała - i odwrotnie. To jest zgromadzenie, o którym można powiedzieć, że jest zdolne być zgromadzeniem eucharystycznym czy liturgicznym. Musi być ktoś, kto przewodniczy. Są pewne liturgie, jak Liturgia Słowa i Celebracja Słowa, którym może przewodniczyć diakon lub ktoś ze świeckich. Ale te są specjalne. W Eucharystii, tym który przewodniczy jest kapłan.

1 5 1