POMOCY!!!
1.Wyobraz sobie że zwracasz się listownie do trzech osób z różnego rodzju prośbami:
a)do dyrektora muzeum (np.o umożliwianie Ci obejrzenia niedostępnych na co dzień eksponatów),

b)do reakcji czasopisma,które lubisz

c)do babci Twojego kolegi lub koleżanki (np. to ,żeby opowiedziała Ci o zwyczajach szkolnych sprzed pół wieku).

daje naj!!!
to zadanie jest w podręczniku na str.71 zad.1 a,b i c!!!
klasa 1 gim. swoimi słowami!!!!

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-03T18:31:34+01:00
1.Wyobraz sobie że zwracasz się listownie do trzech osób z różnego rodzju prośbami:
a)do dyrektora muzeum (np.o umożliwianie Ci obejrzenia niedostępnych na co dzień eksponatów),

Drogi Panie Dyrektorze Muzeum

W zwiazku z moją fascynacja historią i róznymi dziełami historycznymi zwracam sie do Pana o umożliwienie mi obejrzenia niedostępnych i niewystawionych eksponatów w Pańskim muzeum. Chciałabym przez to pogłbić swoją wiedze historyczna poprzez obejrzenie ich. Jednocześnie nadmieniam i obiecuje ze zadnemu z eksponatów nie spadnie"włos z głowy".
Prosze bardzo o zgodę z góry dziekuje
.........

b)do reakcji czasopisma,które lubisz

Droga redakcjo

Bardzo lubię waszą gazete ale dałabym więcej rad na temat jak spędzić walentynki ... Dajecie tam bardzo dużo ciekawych informacji ale najmniej piszecie o walentynkach. Mam bardzo dużo przykładów jak można je mile spędzić o to kilka z nich: - pójść na spacer do parku z kolegą - umówić się na randkę - zjeść kolacje we dwoje. Dla osób które nie mają co z sobą zrobić w walentynki radzę umówić się na pizze z koleżankami

......

c)do babci Twojego kolegi lub koleżanki (np. to ,żeby opowiedziała Ci o zwyczajach szkolnych sprzed pół wieku).

Szanowana Pani

Mam na imię .... i jestem koleżanka pani wnuczki Oli. Mamy do napisania z jezyka polskiego wypracowanie na temat zwyczajów w szkole za czasów pani dziećinstwa. W zwiazku z tym mam ogromną prośbe o to zeby pani opowiedziala nam o tym. O tym jakie zwyczaje panowały w szkole, jak uczniowie chodzili ubrani, jaki poziom nauki był. Chcemy wiedziec najwiecej ile sie da o tamtych czasach i szkolnictwie.

Z góry dziekuje za pomoc

......

2010-02-03T19:31:44+01:00
A)
Szanowny Panie Dyrektorze!
Jestem uczniem gimnazjum w Warszawie. Moja klasa liczy 15 osób! Wraz z wychowawcą uwielbiamy historię - lecz niestety, mamy ją tylko 2 razy w tygodniu! Na każdą szkolną wycieczkę staramy się jeździć do muzeum. Chcielibyśmy zwiedzić i Wasze.
W związku z tym mamy małą prośbę: Czy moglibyśmy, w celu wydrukowania szkolnej gazetki, obejrzeć eksponaty, które nie są wystawione codzienne? Bylibyśmy bardzo wdzięczni! Chcemy zrobić gazetkę właśnie o tym wspaniałym muzeum! Jeśli się Pan zgodzi dostanie pan kilka egzemplarzy, a jeśli nie - to czasopisma w ogóle nie będzie... Prosimy o szybkie udzielenie odpowiedzi.
Klasa Ib z wychowawcą.

b)
Witam!
Mam na imię Łukasz Kowalski. Uczęszczam do klasy Ib w Warszawie. Mam 15 lat. Wasze pismo jest moim ulubionym! Znajdę w nim ciekawe informacje, ciekawostki dotyczące świata, krzyżówki, quizy i inne. Wg mnie brakuje jednej rzecz: konkursów. Zrobiłem ankietę w której 300 osób brało udział.Pytałem o konkursy. 97,76% jest za! <osoby te czytają wasze pismo>. Nagrodami może być tylko ukazanie imienia i nazwiska zdobywcy I, II, i II miejsca.
Proszę o rozważenie mojej prośby!
Łukasz Kowalski

c)
Dzień dobry!
Mam na imię Łukasz. Jestem kolegą z klasy Mateusza. Pani jest jego babcią! Wiem, że Mati jest chory i nie chodzi do szkoły, ale mamy zadanie domowe. Czy mogła by Pani mi w nim pomóc? Mamy napisac o zwyczajach szkolnych sprzed 50 lat. Pani je na pewno doskonale pamięta a moi dziadkowie już nie żyją więc zwracam się z prośbą o pomoc! Tylko abym nie robił pani kłopotu!
Łukasz