Odpowiedzi

2010-02-03T18:07:35+01:00
Ten obcy oznaczy ze pewnego dnia główni bohaterowie idą do swojego ulubionego miejsca i spotykają tam nieznaną osobę jest to chłopiec. po niedługim czasie opowiada im swoją historię i że planuje wyruszyc w poszukiwaniu swojego wujka. ten obycy może oznacza również to , że bohater którego poznajemy jet skryty , tajemniczy i nie znamy go .

Albo:


Tytuł książki "Ten obcy" oznacza nieznajomego chłopca, który niespodziewanie pojawił się na wyspie, należącej do grupy osób. Zresztą na początku oni sami nazywają go "ten obcy". Krótko mówiąc: nieznajomy, zdziwienie, później nowa przyjaźń


  • Użytkownik Zadane
2010-02-03T18:10:21+01:00
Ja to rozumiem tak:
Tytuł tej książki kojarzy mi się z osobą, która pochodzi z innego środowiska aniżeli pozostali bohaterowie. To jest taki "intruz", który nie jest dobrze postrzegany przez resztę społeczeństwa. Bohater tej lektury początkowo ma niewiele wspólnego z innymi. jednak zmienia się to przy bliższym zapoznaniu się z nieproszonym gościem. Dlatego też tytułowy Zenek wzbudza tyle emocji.

Pomogłam? ^^
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-03T18:11:48+01:00
Tytułowy obcy to Zenek Wójcik, który pewnego lipcowego dnia wtargnął na wyspę, którą czworo przyjacół uznawało za swoją. Początkowo traktowali go jak intruza. próbowali wyjaśnić powód, dla którego Zenek zjawił się w Olszynach. Dla Uli Pestki, Julka i Mariana był kimś, kto wdarł się, wtargnął bez zaproszenia w ich życie. Dlatego tak właśnie brzmi tytuł. Kojarzyć go należy z pierwszymi rozdziałami powieści.