Odpowiedzi

2010-03-23T15:23:16+01:00
Dobro jest niezniszczalne, często słyszymy to w telewizji, prasie i radiu. Bajki zawsze kończą się tym, że dobro zwycięża.
Na temat dobra jest wiele kreskówek i filmów, które zawsze kończą się tak samo. Przykładem takiego filmu jest film pod tytułem ''Rambo". Jest to film o człowieku który ratuje świat.
Przykładem człowieka który "siał" dobro jest Jezus. Nauczał prawdy o bogu, nawracał ludzi i uzdrawiał ich. (cyt.) Nawet najlepsze ziarno nie wykiełkuje na skale, najgorsze nawet, w żyznej glebie się wzniesie". Ktoś może być dobry przy kimś, a idąc w grono przyjaciół zmienia zachowanie. Jednak każdy człowiek ma w sobie namiastkę dobroci - każdy człowiek jest ziarnem, zasiane na skale, może być prze niesione przez wiatr, na pole. Trzeba kształtować swą dobroć!Pomagać innym i nie przeszkadzać im.
Na wojnach losy mogą potoczyć się inaczej. Po jakimś jednak czasie, zło poniesie klęskę. Moim zdaniem na świecie nie ma ludzi złych. Są tylko ludzie dobrzy, którzy kształtowali swoje dobro i ci którzy tego nie robili.
Praca jest raczej napisana bezbłędnie. Pozdrawiam^^
16 4 16
2010-03-23T15:48:22+01:00
Dobro złem zwyciężaj , to słowa Ks. Jerzego Popiełuszki który walczył z komunizmem jako jeden z nielicznych dobrem. Ktoś tez kiedys powiedział ze człowiek jest stworzony by czynić dobro, co nie znaczy ze nie czyni też zła. W zyciu codziennym spotykamy sie z wieloma przejawami dobra i zła,najważniejsze jest to by te dobro zwyciężyło. Ludzie musza sie nauczyć godności,wdzięczności,pokory i wielu innych cech by stać sie osobą zbliżoną do ideału, a ideałem można sie stać czyniąc dobro . W naszym młodym wieku ważne jest to by umieć odróżnić dobro od zła.
12 2 12