SŁUCAJCIE!!!!! DUŻOoo PUNKTÓw ♥ dla mnie bardzo pilne daje sporo punktów!
robie prace z polaka na ostatnią chwile jutro mamy to czytać !
mam nadzieje że pomożecie :) ♥

MAM NAPISAĆ : < chyba na jedną strone kartki > morze być więcej

takie przemówienie na temat agresji w szkole i morze jak jej zapobiegać morze też jakieś hasło motywujące żebyśmy nie byli agresywni

prosze was!! to jest na ocene a ja zostałąm sama bez pary jeszcze raz mówie : przemówienie na temat agresji w szkole !!!!! ♥ kocham was dziękuje bardzo z góry ratujcie mnie! ♥♥☻

3

Odpowiedzi

2010-02-03T18:38:54+01:00
Przemoc to rzecz bardzo zła.jest ona niestety częsta w szkołach gdzie biją się rówieśnicy ze sobą.czasem możemy się z nią zetknąć we własnych domach często właśnie dzieci biorą uwage z rodziców którzy w tej sytuacji często podnoszą ręke na dzieci czasem nawet na żone. dlatego też agresja ta jest częsta w szkole czasami też starsi każą młodszym się że sobą bić myśle więc że to jest dość nie bezpieczne ale niekrtórym widocznie nie da się tego przetłumaczyć.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-03T18:40:04+01:00
Uważam, że nie powinniście obraźliwie nazywać swoich kolegów(ani nikogo innego) bo to znaczy, że albo jesteście niewychowani albo po prostu wyśmiewanie się z innych sprawia Wam przyjemność.Takie zachowanie źle świadczy o Was a nie o osobie z której się śmiejecie.Kolejnym złym zachowaniem które zauważyłam jest wzajemne donosicielstwo np. gdy komuś raz czy dwa zapomni się pracy domowej to od razu nie mówić 'proszę pani od nie ma' tylko pomóc zrobić i wytłumaczyć.Uważam że zrozumieliście, że takie postępowanie jest złe i powinniście sobie pomagać.
albo coś takiego :
Słuchajcie nie bijcie się, przecież któryś może rozbi głowę.Mama przyjdzie do szkoły i będzie szlaban w domu. Jeśli przezywasz kogoś to może kiedys ktoś cię bedzie bił i ten kogo przezywałeś będzie przechodi ł i nie zaraaguje bo bedzie uważał, że ty mu dokuczałeś wie on ci nie pomoże. A jeśli go obronisz moze on ci pomoże !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
albo coś takiego^^:
Drodzy uczniowie ja wiecie ,że w szkole występuje agresja pomiędzy uczniami.Wiele silniejszych uczniów znęca się nad młodszymi uczniami więc kieruje te słowa do was ,abyście postawili się w ich sytuacji i pomyślcie ja oni się źle czują.Inną formą przemocy jest znęcanie się psychiczne np.przezywanie i obraźliwe komentarze , których na pewno każdy doznał więc postarajmy się pomyśleć czy to kogoś nie urazi zanim coś powiemy.Jest jeszcze wiele problemów i postarajcie się ich unikać i pomagać innym w trudnych sytuacjach.
Mam nadzieje że już wiecie że agresja nigdzie prowadzi i nie będziecie jej używać.
2010-02-03T18:49:13+01:00
Coraz częściej mówi się w szkołach o narastaniu agresji wśród młodzieży. Widoczny jest wyraźny wzrost agresywnych zachowań uczniów na terenie szkoły. Jeszcze kilkanaście lat temu w szkołach było o wiele bezpieczniej. Uczniowie nie byli zastraszani przez rówieśników.
O rozmiarach agresji wiemy niewiele, ponieważ uczeń z obawy przed powtórnym pobiciem czy ośmieszeniem nie będzie chciał o tym nikomu powiedzieć. Podobnie zachowują się niejednokrotnie rodzice, nawet jeżeli wiedzą o problemach dziecka. Nauczyciele też często bagatelizują informacje na ten temat. Z jednej strony narzekają na uczniów, z drugiej zaś twierdzą że problem nie dotyczy uczniów z ich klasy czy szkoły.
Źródeł jest bardzo wiele i są one różnorodne. Duży wpływ stanowi rodzina i osłabienie jej roli wychowawczej czy nieodpowiednie towarzystwo.
Na pytanie skąd bierze się agresja w szkole, gimnazjaliści mieli podzielone zdanie. Jedni winili złą sytuację materialną w domu , inni telewizję , filmy i gry komputerowe, które głównie charakteryzują się przemocą.
"- Większość takich występków wynika z nudy! Dorośli o nas nie dbają. Gdyby potrafili wypełnić sportem, rozrywką czas po lekcjach, agresji byłoby mniej. trzeba nas czymś zająć"- mówili uczniowie drugich klas. Inni winę zrzucili na reformę oświaty."-Gimnazjum trwa tak krótko żę mało który nauczyciel zdąży nas poznać, dotrzeć do nas"-żalili się uczniowie. Oberwało się także rodzicom."- Nie mają dla nas zbyt wiele czasu. Dla nich liczy się kariera i pogoń za pieniędzmi."-tłumaczyli. Dyrektorka gimnazjum twierdzi, że agresję dzieci wynoszą z domu.
Problematyka agresji staje się coraz częściej przedmiotem wielu badań psychologicznych. Jest to problem na skale światową, ale jednak nikt nie próbuje tego zrozumieć. Dorośli nie potrafią dotrzeć do młodzieży !