Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-03T18:43:51+01:00
Media spełniają b. istotne funkcje w życiu publicznym. Informują one nas czyli społeczeństwo o tym co się dzieje na świecie, w państwie. Analizują wydarzenia i wyjaśniają ich przyczyny.
Dziennikarze pracujący w różnych środkach przekazu śledzą polityków aby ujawnić jakieś nieprawidłowości, a czasem nawet przestępstwa.
Mediom można dużo zawdzięczać, jak np. okrycie afer itp., ale też czasem szkodzą nadużywając czyjeś prywatności lub podają niesprawdzone informacje albo często plotki, które okazują się później bzdurą.
Media nazywamy czwartą władzą ponieważ to one nadają rytm w państwie, jeżeli jakiś pomysł polityka im się nie podoba, mogą zbojkotować go a wtedy dochodzi nawet do jego wycofania przez danego polityka.
To media decydują jaka partia im sie podoba a jaka nie, jeśli popierają daną partię pokazują ją z jak najlepszej strony, nie widząc jej wpadek czy nieprawidłowości. Można śmiało powiedzieć że media kształtują nasz umysł, jeśli ktoś nie ma własnego zdania tylko "wyprany mózg" przez media to zgadza się ze wszystkim, ale jeśli ktoś sam kształtuje sobie zdanie to wie, które media są zależne od jakiejś partii a, które są wolne i przekazują informacje ogółem, nie wywyższając nikogo ani nie krytykując przesadnie.

Liczę na Naj ... ;**
2010-02-03T18:46:03+01:00
Ponieważ media mają duża władzę np. takie wpływanie na ludzi, reklamują takich kandydatów do parlamentu i już oni są lepiej postrzegani w oczach osób głosujących. Mogą cię "wynieśc pod niebo", czyli rozpowszechnic, pokazac światu z jak najlepszej strony, bądź "rzucic na dno", czyli obalic ciebie itp.
2010-02-03T18:46:24+01:00
Gdyż to dzięki nim znamy najświeższe informacje. I to one żądzą też światem. Ludzi nie obchodzi co dzieje się w polityce ale chcą znać informacje z życia gwiazd i informacje ze świata.