Odpowiedzi

2010-02-03T19:03:56+01:00
Nie moze .czlowiek wolny ma prawo do wlasnego zdania , wlasnych pogladow politycznych i religijnych , mozliwosc przemieszczania sie po kraju i miescie i swiecie , prawo do pracy oraz chodzenia do szkoly , i do wszystkich pozostalych rzeczy (mozesz powymyslac i wpisac) oprocz krzywdfzenia innych ludzi .
(mozesz przytoczyc to )

Najważniejsza prawa deklaracji praw czlowieka , obywatela (francja , 1789)

1.wolnosc-czlowiek moze robic co chce pod warunkiem ze nie krzywdzi drugiego czlowieka
2.rownosc wobec prawa-wszyscy ludZie maja takie sama prawa
3.wlasnosc-cudza wlasnosc jest nietykalna
4.wolnosc slowa,religi,pogladow-nikogo nie wolno przesladowac za tyo ze mysli , wierzy inaczej (w co innego)


Mam nadzieje ze pomoglam , jak bedzie za krotkie to sie rozpisz , dopisz cos lub pisz duzymi literami .
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-03T20:05:35+01:00
Wolność człowieka nie oznacza wcale, że może robić co mu się podoba. Każdy człowiek nawet jeśli nie jest chrześcijaninem ani nie wyznaje żadnej religii powinien kierować się zasadami moralnymi. Nie ingerują one w nasze poczucie bezpieczeństwa ani honor. Człowiek, który nie postępuje według zasad moralnych jest wynaturzony. Dlatego dla takich ludzi są przygotowane zakłady karne, wtedy dopiero ogranicza się ich wolność. Choćby dlatego powinniśmy kierować się własnym sumieniem. Aby móc normalnie funkcjonować. Wystarczy spojrzeć na Polskę w czasach zaborów, w czasach wojny i okupacji, co wcale nie było tak dawno. Wtedy dopiero ludzie byli zniewoleni, łamane były ich podstawowe prawa, za nic karano śmiercią. Obecnie mamy wolność słowa, poglądów. Coraz więcej dziedzin życia staje się wyzwolonych. Mamy możliwość wyboru szkoły, pracy, domu, miejsca zamieszkania, a co najważniejsze możemy żyć jak chcemy, w spokoju i wolności.
2010-02-03T20:17:21+01:00
Czlowiekowi ofiarowano wolna wole. A za wolna wola idzie sumienie i odpowiedzialnosc. Czlowiek moze dokonac wszystkiego. ale czy to bedzie zgodne z jego sumieniem?? zgodne z obowiazujacymi zasadami i prawem?? Moze zrobic wszystko ale musi zwazac na koonsekwensje swojego postepownia. bo nie kazdy czyn jest bezkarny. Czasem trzeba placic za swoje bledy. kazdy czlowiek uczy sie na wlasnych bledach i w ten sposob zdobywa zyciowe doswiadczenie ktorym pozniej moze sie dzielic. ale powinnismy spotepowac rozwaznie . odwaznie stapac po granicy szalenstwa i odwagi. robmy wszystko ale nie raniac drugiego czlowieka. czlowiek jest istota myslaca ktora aanalizuje wszystkie swoje mozliwosci i postepowania. zatem powinien zyc zgodnie ze swoim sumieniem bo moze ono go daleko zaprowadzic. Czlowiek ma wiele mozliwosci i dobrze by bylo gdyby korzystal z nich w miare mozliwosci madrze i roztropnie i wtedy bedzie mogl ronbic wszystko na co tylko bedzie mial oochote. jestesmy tylko ludzmi i mamy prawo do pomylek ,bledow i zdobywania nowych doswiadczen.