Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-03T19:27:15+01:00
Uważam (oczywiście tak jak każdy),że ludzie rządzący powinni być sprawiedliwi,dobrzy i mądrzy. Ale to nie jest takie proste,bo to są naiwne marzenia.
Teraz dla każdego polityka liczą się tylko pieniądze;rozgłos. Żadnemu z nich nie zależy na tym,aby ludziom żyło się lepiej,żeby nasz kraj był w świecie szanowany. Chodzi tylko o ich własny interes. Walczące ze sobą partie,obrzucający się błotem posłowie - mamy to na co dzień. Tylko,że w dobrej polityce nie o to chodzi. Ludzie sprawujący władzę muszą się interesować jakie są potrzeby ludzi,którymi mają dowodzić. Należy zapewnić im godne warunki do życia. Ciągle słyszymy,że w naszym kraju brakuje pieniędzy. Jak ma ich nie brakować,skoro jedna dieta poselska jest równa całorocznemu dochodowi przeciętnego Polaka! Innym problemem jest to,że partie polityczne rywalizują ze sobą. Nie może tak być! Powinni opracować jeden wspólny program poprawy stanu państwa,i razem jak najlepiej go realizować. Bo kiedy każdy z nich ma inny plan,i robi wszystko po swojemu,nie wychodzi z tego nic konkretnego.
Powinni się kierować przede wszystkim dobrem człowieka. Ale patrząc na to,co się aktualnie dzieje,dochodzę do wniosku,że nie doczekam się poprawy. Przynajmniej nie za mojego pokolenia.