Odpowiedzi

2010-02-03T19:33:46+01:00
Jedną z głównych bohaterek powieści "Ten obcy" jest Urszula Zalewska. Jest to córka doktora Zalewskiego, która po śmierci matki mieszka z ciotkami w Warszawie. Latem wyjeżdża do ojca na wakacje. Czas w Olszynach spędza z trójką przyjaciół: Pestką, Marianem i Julkiem.
Ula to cicha, spokojna, nieśmiała, subtelna dziewczyna. Jest zupełnym przeciwieństwem Pestki. Łatwo ją onieśmielić, zawstydzić, zasmucić, zranić. Jest wrażliwą dziewczyną. Współczuje Zenkowi oraz Dunajowi. Umie być samodzielna i zaradna. Bohaterka okazuje się też dziewczyną pragnącą przyjaźni, kochającą zwierzęta i przyrodę. Próbuje z Zenkiem oswoić psa. Jest dobra, cierpliwa, dyskretna. Właśnie tymi cechami zjednuje sobie Zenka. Ula to bardzo szlachetna i uczciwa bohaterka. Pracuje, by zwrócić skradzione przez Zenka pieniądze. Pomaga chłopcu w problemach z chorą nogą. Odważnie broni swojego zdania. Jest wierna w uczuciach, choć nie łatwo ją skłonić, by je okazała.
Ula to pozytywna postać. Czuje się pokrzywdzona. W listach do zmarłej matki zwiera się ze swoich zmartwień. Z trudem nawiązuje kontakty z rówieśnikami. Mimo to, tylko ona zaprzyjaźnia się z Zenkiem. Chłopiec tylko jej się zwierza. Ula to ujmująca postać, sympatyczna dziewczynka. Ciekawie byłoby ją poznać.
2 3 2
2010-02-03T19:52:06+01:00
Ula Zalewska-rówieśniczka i koleżanka Pestki.Jest zupełnie innym typem dziewczyny.Małomówna i bardzo ostrożna w kontaktach z ludzmi.Zamknięta w sobie,nie potrafi otworzyć się nawet przed Pestką.Cechuje ją nieśmiałość i niezwykła wrażliwość.Jest smukłą i zgrabną dziewczynką.Po śmierci matki Ulę wychowują ciotki.Przyjechała do ojca na wakacje.Nie chce skorzystać z możliwości bliższego poznania go i nawiązania serdecznych stosunków,ponieważ wini go za rozstanie z żoną.Czuje się samotna,zagubiona.W grubym brulionie pisze do nieżyjącej matki listy,w których zawiera najskrytsze zwierzenia o swych przeżyciach.Jej delikatność w traktowaniu innych sprawia,że Zenek obdarza ją zaufaniem.
1 5 1