Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-03T19:48:24+01:00
Tereny pónocno-zachodnie Holandii przed wiekami były pokryte wielkimi lasami. Stąd właśnie wzięła się nazwa kraju - "Holt-land" znaczy mniej więcej "kraina lasów".

Holandia jest najgęściej zaludnionym krajem Europy. Ponad 16 milionów mieszkańców zamieszkuje powierzchnię 41 160 km. kwadratowych.

Holandia jest trzecim co do wielkości w świecie eksporterem artykułów rolnych, przy powierzchni kraju stanowiącej zaledwie 0.008% powierzchni świata !

Holendrzy należą do najwyższych ludzi w Europie.

Prawie 25% powierzchni kraju znajduje się poniżej poziomu morza. Najniżej położone miejsce, w okolicach Rotterdamu, znajduje się 6,7 m poniżej poziomu morza. Najwyższe wzniesienie, Vaalserberg, ma 321 m wysokości.

Holandia posiada ponad 15 000 km (!) dróg rowerowych.

Każdy statystyczny mieskaniec Holandii posiada rower. Samych rowerów jest dwa razy więcej w całym kraju, niż samochodów.

Amsterdam posiada 1281 mostów.


Holandia - niewielki kraj wciśnięty pomiędzy Niemcy a Morze Północne. Kraj bardzo nowoczesny, zadziwiający świat swoimi osiągnięciami cywilizacyjnymi.

Holandia - to także chyba najbardziej liberalny kraj w dzisiejszym świecie. Nie ma tu miejsca na skostniały konserwatyzm - motorem napędowym społeczeństwa jest liberalizm, i to zarówno gospodarczy, jak i kulturowy i społeczny.

Holandia to również kraj bardzo piękny. Nie ma tu co prawda choćby krajobrazów górskich, wystarczy jednak zawitać do pierwszego z brzegu miasta, aby móc podziwiać piękną architekturę.

Strona ta powstała aby przedstawić choć nieco ten wspaniały kraj, i być może zachęcić Was do jego odwiedzenia. Zaręczam, że Holandia ma wiele atutów, by "zarazić" swoją atmosferą, nowoczesnością i porządkiem.