Odpowiedzi

2009-10-07T16:27:23+02:00
A)niszczy wątrobe,
b)szkodzi psychice
c)można się uzależnic [gdy po alkoholu poczujemy się"fajnie"
2 5 2
  • Użytkownik Zadane
2009-10-07T16:40:28+02:00
(wstęp)Życie człowieka niekiedy bywa codzienną walką o zdrowie. Ludzie notorycznie mają do siebie pretensje, że cierpią na różnego rodzaju choroby. Wina pada oczywiście w stronę ludzi, ponieważ to oni zniedbują swoje zdrowie. Jednak w wielu przypadkach ten problem spada na lekarzy i innych wokół osoby poszkodowanej. Stawiajc pytanie (czyja to jest wina?) odpowiedź jest jasna: poszkodowanego. Głównym problemem są tutaj używki, głównie alkohol. Moja rozprawka ma na celu wyjaśnić, dlaczego alkohol szkodzi zdrowiu. Przytoczę do tego odpowiednie argumenty wraz w przykładami.
(rozwinięciem są 3 arumenty które należy dokładnie wyjaśnić)
1. Alkohol jest początkiem innych chorób, przykłady.
2. Uzależnienie, co jest trudne do wyleczenia - dokładniejszy opis.
3. Kilka rzeczy, które należy robić, aby uniknąć styczności z alkoholem, przykłady (zwiększona aktywność fizyczna, czy odpowiednia dieta)
(te argumenty musisz już sama rozwinąć, bo prosiłaś tylko o wątki)

Podsumowując:
Życie czasami bywa piękne, a jednak często potrafi zadać ból. Myślę, że nie warto szkodzić sobie i innym wokół. Nie ma nic ważniejszego niż zdrowie. Pieniądze nie grają roli, gdy w stawce idzie o życie. Warto się zastanowić nad swoim postępowaniem i nad tym, co jest dobre,a przede wszystkim najważniejsze dla człowieka. Zdrowia się nie kupi, a w dzisiejszych czasach trudno o nie walczyć i je zdobyć.
Aby zakończyć sensownie, podam tutaj pewien cytat nawiązujący do tematyki mojej pracy : "Zdrowy żebrak jest szczęśliwszy niż chory król". Wniosek: Zdrowie jest niczym, bo nic jest wszystkim, a wszystko jest zdrowiem.
22 4 22