Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-03T19:55:30+01:00
W rozwoju tego tasiemca wystepuje tylko jeden zywiciel posrednijaja ktore zostaly usuniete wraz z kalem z organizmu zywiciele ostatecznego musza zostac zjedzone przez zywiciela posredniego w tym przypadku bydlo ktore zjada zanieczyszczona trawe w jelicie np.krowy z jaja wylega sie pierwsza postac larwalna czyli ONKOSFERA ktora ma 6 haczykow nastepnie larwa ta przedostaje sie przez scianki jelita do naczyn krwionosnych i razem z krwia wedruje do m iesni gdzie nastepnie przeksztalca sie w kolejna larwe WĄGRA zywicielem oststecznym tasiemca nieuzbrojonego jest czlowiek ktorm moze sie zarazic zjadajac surowa lub polsurowa wolowine z wagrami i u czlowieka wagier przyczepia sie do scianki jelita i rozpoczyna produkcje czlonow.

(TO JEST NA 100% DOBRZE PONIEWAZ OSTATNIO TEZ TO MIALAM I MOJ ANUCZYCIEL WSTAWIL MIZ A TAKA DOBRA PRACE 6 DO DZIENNIKA , TO JEST TO SAMO CO PISALAM U SIEBIE WIEC MOIM ZDANIEM NIE POWINNAS SIE MARTWIC)
8 4 8
2010-02-03T19:56:29+01:00
1. Z zapłodnionych jaj magazynowanych w macicy tasiemca rozwijają się kuliste larwy pierwszego stadium - onkosfery.
2. Wypełnione jajami człony tasiemiec wydala wraz z kałem z organizmu żywiciela ostatecznego czyli człowieka
3. Zjadane jaj przez żywiciela pośredniego czyli bydło
4. W jelicie żywiciela pośredniego onkosfery uwalniają się z otoczek i wnikają do błony śluzowej jelita
5. Larwy przedostają się przez ścianki jelita do naczyń krwionośnych, wędruje wraz z krwią do mięśni, wątroby, płuc, nerek lub opon mózgowych.
6. Onkosfery przekształca się w następne stadium larwalne czyli wągry
7. Gdy człowiek zje zarażone mięso (w postaci np. surowej lub półsurowej wołowiny), wągry wynicowują się w jelicie czczym i przekształcają się w postaci dojrzałe
4 4 4
2010-02-03T20:04:43+01:00
Żywicielem pośrednim tasiemca NIEUZBROJONEGO jest bydło (krowa, byk lub cielę), człowiek jako żywiciel ostateczny zaraża się tasiemcem nieuzbrojonym zjadając niedogotowaną WOŁOWINĘ pochodzącą z niepewnego źródła.
rozwija się w ciele tworząc chłonny z jajami i później pojawiają się wągry budowa tasiemca: przysawki, szyjka i główka
4 2 4