Odpowiedzi

2010-02-03T20:19:24+01:00
Ze nie po wygladzie ocenia sie człowieka tylko po charakterze
i czułosci
2010-02-03T20:21:10+01:00
Wielu ludzi, przeważnie młodzież, uważa iż największe znaczenie ma dla nich wygląd, za czym idą markowe ubrania, buty, makijaż, gadżety itp. Zastanawiając się jednak nad podanym tytułem tej rozprawki, można z całą pewnością stwierdzić, iż nie powinno się poznawać ludzi po ich wyglądzie, ale po tym, co mają w środku.

Często, na pierwszy rzut oka, oceniam ludzi po wyglądzie, choć wiem, że to jest niesłuszne. Wiadome to i oczywiste, że wartość człowieka tkwi w jego wnętrzu, głęboko w sercu. Szata człowieka może ulegać zmianie, ale tak naprawdę to, co człowiek sobą reprezentuje, jest wartością stałą i nieprzemijającą.

Skoro tak stawiam swoje zdanie, po czym w takim razie powinniśmy odkrywać wartości człowieka? Przede wszystkim trzeba dobrze go poznać, a potem mieć o nim zdanie. Dobry człowiek powinien okazywać swoją miłość do bliźniego, spieszyć z pomocą, poświęcać swój czas dla innych, być czułym i przyjaznym dla otoczenia. Niestety wielu osobom takich wartości brakuje. Choć są najpiękniejsi i najmodniej ubrani, a puści w środku, nie potrafią kochać i nie rozumieją problemów innych.


mam nadzieje , że pomogłem pozdro :)
2010-02-03T20:24:57+01:00
Bardzo znane każdemu powiedzenie"Nie szata czyni człowieka" moim zdaniem, oznacza to, iż nie najważniejsza u człowieka jest uroda czy markowe ubrania. Przede wszystkim ważne jest to, co człowiek ma w środku. Bardzo ważne jest jego zachowanie i sposób, w jaki odnosi się do innych. Uważam, że nie ważne jest to czy ktoś jest idealny. Każdy przecież ma swoje wady jak i zalety. O wadach należy zapominać, lub starać się nie zwracać zbytnio na nie uwagi. Należy eksponować tylko to ,co piękne. Jeżeli ktoś jest np: brzydki, lub źle traktowany przez ludzi, przez to że np: chory i sami nie potrafią się obronić nie powinien przejmować się zaczepkami ludzi. Szukajmy w sobie to co dobre i starajmy się pokazać to innym.

Przynajmniej ja tak uważam.;PPP