Odpowiedzi

2010-02-03T20:51:43+01:00
Wyjasnij dlaczego Doktor Obarecki zostal "zjedzony" przez Obrzydlowek (to z lektury "Silaczka")

Doktor Obarecki jak był na studiach to miał wspaniałe plany na przyszłość. Pomoc innym, potrzebującym. LEcz gdy skończył studia to i jego plany skończyły się na tym.Gdy przeprowadził się do Obrzydłowka prowadził monotonne życie. Wszystko było mu obojętne.Niczym się nie przejmował.Dopiero gdy ujrzał nauczycielke wszystko zaczęło się mu przypominać.

Pisałem z pamięci, więc wszystkiego może nie ująłem.
2010-02-03T20:56:44+01:00
Doktor Paweł Obarecki został ''zjedzony'' przez Obrzydłówek, ponieważ był człowiekiem słabego charakteru, skłonnym do kompromisów i łatwo dawał za wygraną, dlatego został zdominowany przez ludzi nieuczciwych, wyzyskujących ubogich chłopów. W końcu z człowieka, który dawniej planował zajmować się ludźmi najbardziej ubogimi, pomagać im i troszczyć się o nich upodobnił się do mieszkańców Obrzydłówka i zamiast pomagać ubogim, zaczął wyzyskiwać ich naiwność i gromadzić pieniądze.
2010-02-03T20:57:38+01:00
Doktor Obarecki został ,,zjedzony''przez Obrzydłówek, ponieważ przyjechał tam w celu pomocy polskim chłopom, którzy swoim wpływem zniszczyli jego marzenia i młodzieńcze plany.Odrzucili jego pomoc, która była im potrzebna. Oni tego nie widzieli bo byli zapatrzeni w miejscowego aptekarza. Pomimo ,,walki'' Paweł Obarecki uległ miejscowej społeczności i żył w zakłamaniu. Stał się oszustem i jego życie straciło barwy.