Odpowiedzi

2010-02-03T22:33:16+01:00
1. zaimportuj zeskanowany rysunek, kliknij ikonę Importuj na standardowym pasku narzędzi. Zostanie otwarte okno dialogowe Importuj. Kliknij plik obrazka,
a następnie kliknij polecenie Importuj. Kliknij w dowolnym miejscu w dokumencie.
Można od razu rozpocząć trasowanie mapy bitowej. Po uaktywnieniu obrazka na pasku właściwości kliknij przycisk Trasuj mapę bitową, aby otworzyć paletę wysuwaną. Możesz ównież wybrać wymagane narzędzie w menu Mapy bitowe na pasku menu.
2. Grafika Wektorowa - Sposób opisu obrazu oparty na formułach matematycznych. W przeciwieństwie do tradycyjnej grafiki bitmapowej (opierającej się na zapamiętywaniu koloru i położenia pojedynczych pikseli), grafika wektorowa zachowuje informacje o tworzących kształty obiektów liniach oraz krzywych - włączając ich położenie oraz barwę.

3.Najpierw weź 4 kartki papieru. Potem na jednej narysuj ludzika. Potem na drugiej narysuj teog samego ludzika ale z lekko podniesioną ręką. Potem na trzeciej na rysuj tego samego ludzika z mocno podniesioną ręką. Potem narysuj ludzika z ręką podniesioną do samej góry. (To musi być ta sama ręka). Teraz przejdź sobie szybko kartki w kolejności: 1, 2, 3, 4, 3, 2, 1 - To jest animacja. Mozna zrobic to rowniez w jakimś edytorze graficznym Gimp, Paint, Adobe Photoshop etc. Każdą klatkę zapisz w bmp 256 kol. Składasz klatki w jakimś programie ImageReady lub Gifat.