Odpowiedzi

2010-02-04T11:20:25+01:00
Główny bohater książki Kornela Makuszyńskiego ,,Szatan z siódmej klasy " Adaś Cisowski" czyli ,,szatan"- Był młodym i bystrym chłopcem. Wszyscy go w szkole znali. Adaś umiał rozwiązac najtrudniejsze zagadki. Miał bardzo bystry wzrok. Ze spokojem i cierpliwością obserwował to co napotkał na drodze. Z kilku zdarzeń umiał związac całośc. Posiadał wielką wyobraźnię. Był bardzo dobrym uczniem. Był także pomocnym kolegą, bo pomógł koledze znaleźc pióro, ale także pomógł rozwiązac sprawę stu złotych. Myślał zawsze rozważnie i bez pośpiechu. Nigdy nie unosił się gniewem. Umiał zachowac spokój i opanowanie. Zawsze postępował uczciwie nigdy nie kłamał. Po wydarzeniu związanym z pytaniem uczniów obiecał profesorowi, że zawsze będą się uczyc i będą gotowi na każdą lekcję. Wyraził wielki żal. Adaś był bardzo odważny i mądry. Umiał byc dyskretny, gdy Staszek Burski ukradł pióro, nie wydał, że to on. Swoje wypadki w Bejgole traktował poważnie. Pewnośc siebie nie opuściły go nawet w najtrudniejszych sytuacjach, np. wtedy gdy został razem z Francuzem zamknięty w piwnicy do , której lała się woda.
Wierzył, że z każdej sytuacji jest wyjście. Adaś był zawsze pełen radości i pogody ducha. Miał duże poczucie humoru. Adaś był to syn lekarza, miał czworo rodzeństwa. Miał 17 lat. Był to wysoki chłopak trochę grubszy z rozczochraną czupryną. Był bardzo silny. Miał spojrzenie śmiałe i przenikliwe.
Moim zdaniem Adaś był bardzo dobrym chłopcem. Z dotychczas przeczytanych książek był najodważniejszym, najbardziej koleżeńskim i pomocnym chłopcem ze wszystkich głównych bohaterów literckich. Był bardzo dobry, ponieważ żeby pomóc rodzinie Gąsowskich zrezygnował z upragnionych wakacji nad morzem. Uważam, że Adaś jest godzien naśladowania.
Dostałam z tego 5.
Nie wyskakuje u mnie ci tylko że z kreską więc sobie popraw jak coś. Mam nadzieję że pomogłam.
1 5 1