Odpowiedzi

2010-02-04T15:57:28+01:00
Staś Staś Tarkowski jest czternastoletnim Polakiem wychowanym w Port-Saidzie. Przyjaźnił się z małą Nel, która była córką przyjaciela pana Tarkowskiego.
Chłopiec był większy i silniejszy od swoich rówieśników. Jego jasne włosy i niebieski oczy kontrastowały z opaloną twarzą. Staś zadziwiał swoją odwagą i miłością do Nel. W środku nocy wyruszył do obozu Lindego, aby zdobyć chininę dla przyjaciółki. Wyróżnil się swoim sprytem i pomysłowością, która niejednolrotnie ratowała im zycie. Bohater był uczciwy i prawdomówny. ODmówił Mahdiemu gdy ten proponował mu wiarę w a Allacha wiedząc że nie spodoba mu się to.
Miał także jedną wadę. Był zarozumiały i pogardliwie mówił o ośmiu latach swojej towarzyszki. Był także ofiarny i opiekuńczy. Nie zawachał się oddać daktyle zarobione ciężką pracą, podczas gdy sam jadł jedzenie dla wielbłądów. Stać Tarkowski był lubiany przez wsztstkich i szybko się uczył. W wieku czternastu lat był jednym z najelpszych pływaków w Port-Saidzie, co nie mało znaczyło, gdyż murzyni pływają jak ryby. Tata chłopca był inżnierem i spotykał się z ludźmi mówiącymi w różnych językach. Czternastolatek często pomagał mu w pracy ucząc się przy tym języków jakim się porozumiewali np. ki-swahili, a pan Tarkowski troszyczył się aby jego syn znał ojczysty język polski.
Uwązam że Staś jest bohaterem krórego powinnio się naśladować. Przetrwał ciężką podróż, w której niejeden dorosły człowiek by zginą. Tę postać należy szanować także za ogromną miłość do Nel dla której wiele razy narażał życie
śtaś ma 14 lat jest chłopcem mądrym i odważnym zawsze stanie w obronie jego młodszej towaryszki 8 letniej nel.staś traktuje nel jak siostre