Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-04T16:42:18+01:00
Żółw błotny - może dożyć 120lat. Żółw ten w XIX wieku zamieszkiwał obszar niemal całego kraju i był pospolity. Od tego czasu jego liczebność zmalała, a na początku XX wieku został objęty ochroną.Żółwie błotne zamieszkują niewielkie, porośnięte częściowo roślinnością jeziora, śródleśne oczka wodne, bagna, mokradła, wody wolno płynące i trudno dostępne, zarośnięte kanały melioracyjne.Samice składają jaja w końcu maja i w czerwcu, w miejscach z luźną, piaszczystą glebą, nasłonecznionych, o wystawie południowej. Wówczas rozwój zarodków przebiega szybciej i młode żółwiki, które wykluwają się na początku wrześni, mają większa szansę na przetrwanie zimy.
25 4 25
2010-02-04T16:52:55+01:00
Jaszczurka zielona- dlugość ciala wynosi ok. 40 cm. Masa ciala dochodzi do 1 kg. najlepiej czuję sie na terenach trawisttych bogatych w krzewy , tereny suche kwieciste i słneczne.Tam buduja swoje norki w kórych zimują. jaszczurki najlepiej rozpoznac po ich ubarwieniu jest zielona lecz to dotyczy smaców, maja one rowniez czarne plamki, Smice maja bardziej szarozielony odcień skóry i sa pokryte ciemnymi plamkaami wzdłuz grzbietu.
Menu tych gadów to sa głownie owady, lecz zdarza sie iz poluja ine na inne jaszczurki lub węże . Okres godowy rozpoczyna się na przłomie kwietnia i maja. Samce przybieraja niebieskie ubarwienie po obu bokach pyszczka.Samica składa jajaczka 5-12. Sa one większe niż u innych jaszczurek i mogą osiągnąc rozmiar 18x18mm. Są one oczywiście w pegamitowych osłonkach.
;]
12 4 12