Odpowiedzi

2010-02-04T16:41:26+01:00
Zemsta

Ostatnią polską super-produkcją miała być ekranizacja komedii Aleksandra Fredry- "Zemsta" w reżyserii zdobywcy Oscara- Andrzeja Wajdy.
Jako odtwórców głównych ról zatrudniono znanych polskich aktorów: Andrzeja Seweryna jako Rejenta Milczka, Janusza Gajosa jako Cześnika Raptusiewicza, Romana Polańskiego jako Papkina, Daniela Olbrychskiego jako Dyndalskiego, Agatę Buzek jako Klarę oraz Katarzynę Figurę jako Podstolinę. Gra aktorów, z wyjątkiem pani Buzek i Figury była poprawna. Niestety nasze aktorki nie pokazały się z najlepszej strony, ich gra była zbyt schematyczna oraz monotonna. Na brawa zasługuje Roman Polański, którego Papkin był wyróżniającą się postacią w filmie jednego z najlepszych polskich reżyserów. Nie można również zapomnieć o Cześniku, który był odgrywany przez Janusza Gajosa, który bardzo wczuł się w swoją rolę. Ogólnie gra aktorów była przeciętna.
Patrząc na scenografię można mieć mieszane uczucia. Na pochwałę zasługują wnętrza pomieszczeń jak i sam zamek, w którym odgrywała się cała akcja. Jednym zauważalnym błędem był "śnieg", który oprócz barwy miał mało wspólnego z prawdziwym śniegiem, ale to tylko szczegół, który nie może przyćmić bądź co bądź bardzo dobrego wykończenia pomieszczeń.
Muzyka do filmu była skomponowana przez chyba najbardziej znanego "kompozytora polskich super-produkcji- Jerzego Kilara". Muzyka była poprawna nie przeszkadzała w oglądaniu filmu i dobrze się komponowała z akcją.
Podsumowując cały film, stwierdzam, iż był on przereklamowany co można potwierdzić tym, że w pierwszych dwóch tygodniach wejścia do kin, obejrzało go "tylko" 1 milion publiczności. W porównaniu do 6 milionów "Pana Tadeusza" jest to niewielka liczba.
Film był naprawdę wary oglądnięcia polecam !
1 5 1
2010-02-04T16:41:47+01:00
Wczoraj oglądałem ekranizację dramatu Aleksandra Fredry pt: ,,Zemsta ". Film ten opowiada o historii dwóch sąsiadów, którzy przez wiele lat żyją w sporze. W filmie zagrali znakomici aktorzy, którzy wspaniale wczuli się w role swoich postaci. Bardzo wielką rolę w filmie odegrała charakteryzacja aktorów. Byli oni ubrani w stroje, które przypominają ubiór z tamtego okresu. Najwspanialszą rolę według mnie odegrał Papkin. Okazał się on bardzo barwną i realistyczną postacią. Mogłem oderwać się od rzeczywistości i zażyć dawki śmiechu. Było wiele momentów podczas których śmiałem się do łez. Z całą pewnością mogę polecić tę komedię wszystkim miłośnikom twórczości Fredry.
1 5 1