Odpowiedzi

2010-02-04T16:48:37+01:00
Odnośnie nieśmiertelności duszy to Pismo Święte wyraźnie mówi - „ Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego i oddech życia ten sam. W niczym, więc człowiek nie przewyższa zwierząt, bo wszystko jest marnością. Wszystko idzie na jedno miejsce: powstało z prochu i wszystko do prochu znów wraca”. Ks. Koheleta 3,19-20.

„Ponieważ żyjący wiedzą, że umrą, a zmarli niczego zgoła nie wiedzą, zapłaty też żadnej nie mają, bo pamięć o nich idzie w zapomnienie. Tak samo ich miłość, jak również ich nienawiść, jak też ich zazdrość – już dawno zanikły, i już nigdy więcej udziału nie mają żadnego we wszystkim, cokolwiek się dzieje pod słońcem …” Ks. Koheleta 9,5-6.10.

„Gdy tchnienie go opuści, wraca do swojej ziemi, wówczas przepadają jego zamiary” Ks. Psalmów 146,4.

„Jak obłok przeleci i zniknie, kto schodzi do Szeolu, nie wraca, by mieszkać we własnym domostwie; nie zobaczą go strony rodzinne”. Ks. Joba 7,9-10.

Czy Pismo Święte mówi, że człowiek po śmierci żyją od razu? Mówi, że zmarli odpoczywają w pokoju. Nie wiedzą o troskach swoich rodzin na ziemi, nie doznają smutku nie mogąc im pomóc. Nie bez powodu Biblia mówi nam o tym, co dzieje się z człowiekiem po śmierci.
1 3 1