Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-04T17:06:51+01:00
1. Rachunek sumienia-trzeba najpierw pomyśleć o wszystkich naszych grzechach i odprawić sobię rachunek sumienia czyli zapytać siebie samą o to czy jestem uczynna itp itd

2. Żal za grzechy-najważniejszy warunek. Jeśli nie żałuję,za to że moim postępowaniem uraziłam Boga, Jego Miłość wobec mnie, to lepiej nie przystępować do tego sakramentu... Lepiej poczekać na objawienie tego żalu.

3. Mocne postanowienie poprawy-Chodzi tutaj o nastawienie wewnętrzne, o pewna postawę woli, która mi mówi, ze więcej nie będę grzeszył. Jest to bardzo osobiste, i w tym miejscu nikt cię nie może skontrolować. Stoisz w PRAWDZIE przed Bogiem i sobą samym. Dobra wola- to już jest COŚ

4. Szczera spowiedź - dopiero jak wypełnisz poprzednie warunki, wyznaj szczerze swoje grzechy. Spowiednika możesz oszukać, ale Pana Boga i siebie samego- NIE. I tego bądź świadom, ze zatajając jakiś grzech czynisz cala spowiedź świętokradzka, nieważna. Jeżeli masz odwagę grzeszyć, to miej odwagę przyznać się do tego.
5. Zadość uczynienie Panu Bogu i Bliźniemu- to chyba warunek o którym najczęściej zapominamy. A przecież, zadamy sprawiedliwości dla siebie. Zadośćuczynienie jest wypełnieniem sprawiedliwości wobec bliźniego, którego skrzywdziłeś.

Liczę na naj ;)
26 4 26