Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-04T17:02:49+01:00
Głównym wątkiem tego serialu jest opowieść o rodzinie Mostowiaków. Scenariusz oparty jest na codziennym życiu polskiej rodziny w czasach współczesnych.
Głównymi bohaterami jest starsze małżeństwo Barbara i Lucjan Mostowiakowie, w których rolę wcielili się Teresa Lipińska i Witold Pyrkosz. Są w serialu gwarancją bezpieczeństwa, źródłem rodzinnego ciepła i skarbnicą niewyczerpanej, rodzicielskiej miłości. Od ponad czterdziestu lat tworzą udane małżeństwo. Mieszkają we wsi Grabina, razem z synem Markiem, synową Hanką, wnukami: Natalką, Ulą i najmłodszym Mateuszem. Mają również trzy córki: Marię, Martę i Małgosię.
Małgosia to najmłodsza córka Mostowiaków, ma podwójny talent: artystyczny (ma własną firmę, w której - jako architekt krajobrazu - projektuje ogrody razem z przyjaciółką ze studiów, Izą) oraz do miłosnych perypetii. Obecnie wychowuje synka oraz małą Zosię wraz z partnerem Tomkiem.
Marta jest średnią córką Barbary i Lucjana, atrakcyjną kobietą po trzydziestce. Po śmierci męża wychowuje nastoletniego syna Łukaszem i kilkuletnią córeczkę Ania. Mieszka w Warszawie, gdzie pracuje jako sędzia.
Maria Zduńska to najstarsza córka Mostowiaków. Jej biologicznym ojcem był Zenon Łagoda, po którym odziedziczyła wytwórnię wody mineralnej. Straciła jednak firmę na skutek intryg konkurenta, biznesmena Jaroszego.
Teraz jest współwłaścicielką przychodni, w której pracuje jako pielęgniarka. Ma dwóch synów Piotra i Pawła Zduńskich oraz maleńką córkę Basie, którą wychowuje z Arturem.
Ten serial jest bardzo interesujący i wciągający. Zmusza widza do głębszej refleksji nad samym sobą. Ludzie uczą się na błędach swoich ulubionych postaci. Moimi ulubieńcami są studenci, którzy wkraczają w dorosłe życie. Przeżywają pierwsze miłości, zdrady i podejmują się samodzielności.
Najbardziej wiarygodnie swoją rolę odgrywa aktorka ?młodego pokolenia?, Anna Mucha, która wcieliła się w postać Madzi. Jest to energiczna i ładna kobieta, która w swoim życiu przeszła wiele rozczarowań.
Wystrój i dekoracje sprawiają, że widz czuje atmosferę rodzinnego ciepła i miłości, która panuje w serialu.
Moim zdaniem jest to bardzo interesujący i ciekawy serial. Zawsze z ekscytacją i niecierpliwością czekam na kolejny odcinek 'M jak miłość'.