Człowiek w czasach zagłady. Jaki obraz człowieka i cywilizacji europejskiej kreuje Tadeusz Borowski w swych opowiadaniach? Odpowiedz na pytanie, korzystając z zamieszczonych tekstów i swojej wiedzy.
Prosze o pomoc :) jakis napisać początek albo coś nie kopjujcie z innych stron bo usune odpowiedz!!!

z góry dzięki xD

1

Odpowiedzi

2010-02-20T22:36:25+01:00
Napisałabym, ze Tadeusz Borowski ukazuje nam obraz człowieka i cywilizacji europejskiej w "czasach zagłady" jako uczestnik tych wydążeń. Nie sa to wyobrażenia tamtych czasów, ani historie ludzi których znał. On tam był, i to sa jego refleksje. Obraz jest w pełni rzeczywisty i bardzo klarowny.np.

Tadeusz Borowski, jeden z najwybitniejszych polskich twórców ubiegłego wieku ukazuje obraz człowieka i cywilizacji europejskiej czasów zagłady poprzez opis swoich przeżyci. Jest to obraz życia i walki o przetrwanie. Upadku człowieczeństwa i moralności tych co zgotowali ludzkości tyle cierpienia. Ukazuje nam fragment swojego życia na tle tych strasznych czasów. Jako uczestnik tych wydarzeń, ofiara bestialskiego pogromu, stał się jednym z tych co walczyli o przetrwanie, o to by mimo wszystko nie stracić godności ludzkiej i nie stać się jak ich oprawcy. Jego pobyt Auschwitz wywarł ogromny wpływ na jogo twórczość i dalsze życie.

Dalej napisałabym o kilku wybranych dziełach. O tym o czym mówią, jakie miejsca opisują, jakie emocje. I jaki wpływ opisane w utworze wydarzenia, miały na życie autora.
Jeśli masz jeszcze jakieś pytanie to pisz.
6 2 6