Odpowiedzi

2010-02-04T17:54:10+01:00
* Japończycy należą do najdłużej żyjących ludzi na świecie.

* Niech Was nie zdziwi duża liczba zabandażowanych nastolatek w Japonii .. to subkultura zwana Harajuku, znana z naprawdę ekstremalnych pomysłów na modę, lansuje aktualnie nowy trend Kegadoru, co w wolnym tłumaczeniu oznacza poranione czy też okaleczone idolki.
* „Szokującym” świętem może być dla obcokrajowca - Kanamara Matsuri – shinoistyczny Festiwal Płodności , zwany Festiwalem Żelaznego Penisa. Ma on zapewnić płodność i szczęsliwe małżeństwo. W trakcie tego radosnego i wcale nie obrazoburczego dla Japończyków święta sprzedaje się też słodycze … w wiadomym kształcie .
* Japończycy słyną z naprawdę niezwykłych wynalazków – od 30 lat pracują nad pralką dla człowieka, tak tak pralką do prania ludzi , która ma zrewolucjonizować proces mycia.
* Japończycy obchodzą chrześcijańskie Boże Narodzenie – nazywa się u nich Gambatte mimo, iż są wyznawcami buddyzmu i shinotozimu. Wigilia jest tam jednak zwykłym dniem, nie wolnym od pracy czy świątecznym. Od zwykłego dnia różni się kupowanym tego dnia „ kurismasu keeki” (świątecznym ciastem) składającym się z wielkiej ilości kremu i czekolady. Dzieci dostają drobne upominki.
* Kimono od święta obecnie , wykonane z jedwabiu , noszone dziś na śluby lub pogrzeby i Yukata , ubranie bardziej codzienne, wykonane z bawełny, świetnie sprawdzające się na przykład w letnie dni – dwa tradycyjne japońskie stroje
* Sado – rytuał picia herbaty
* Orgiami – japońska sztuka składania papieru
* Gejsza - „profesjonalna” dama do towarzystwa
* Kwitnąca wiśnia – symbol Japonii
* Sumo i dżudo – japońskie sporty narodowe.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-04T17:55:28+01:00
Japończycy do dawna byli przesądy i te przesądy trochę się zmieniając ciągle funkcjonują w ich środowisku. Niektóre przesądy są zabawnie niektóre wręcz przerażają oto niektóre z nich:
np.
1.Jeśli kobieta czyści klozet i wymiata z niego, będzie miała lekki porod.
2.Jeśli dwie ciężarne kobiety bedą mieszkać w jednym domu, jedna z nich umrze wraz ze swoim dzieckiem albo poroni.
3.Jeśli kobieta myje włosy podczas swojej miesięcznej niedyspozycji, umrze na palącą goraczkę.
4. Kichanie oznacza:
- jeden raz - ktoś cię potajemnie chwali,
- dwa razy - ktoś cię za plecami obmawia,
- trzy razy - ktoś się w tobie zakochał,
- cztery razy - masz katar.
1 5 1