Odpowiedzi

2009-04-09T16:10:08+02:00
Czy w czasie podróży warto czytać???
Moim zdaniem warto czytać ,gdyż książki dostarczają nam wzorców postępowania. Z przeczytanych tekstów wyciągamy wnioski dotyczące zachowania się w różnych, czasem trudnych i skomplikowanych sytuacjach życiowych. Na przykład czytając "Hobbita czyli tam i z powrotem podziwiamy odważnego Bilba, który umie podołać każdemu zadaniu. Dzięki sile charakteru zawsze wychodzi szczęśliwie z każdej opresji, a w razie potrzeby potrafi poświęcić się dla przyjaciół. Zatem utwory literackie przedstawiają postacie, z których możemy brać przykład i naśladować je w swoim życiu.
Następnie książki stanowią dla nas źródło wiedzy, ponieważ dowiadujemy się z nich bardzo dużo o otaczającym nas świecie. Z geograficznych czy przyrodniczych zdobywamy informacje o życiu ludzi, podczas jazdy pociągiem mamy dużo czasu do refleksji widząc piękny krajobraz ,który nas otacza zwierzęta, rośliny w różnych zakątkach świata. Powieści historyczne uczą historii oraz przenoszą czytelnika w minione stulecia.
Najbardziej lubię czytać w pociągu książki przygodowe i lektury,poza tym obcowanie z dziełami literackimi jest dla czytelnika bardzo pożyteczne jeszcze z innego powodu. Czytając różnorakie teksty, spotykamy się z poprawnym i pięknym językiem. Dzięki temu uczymy się prawidłowej wymowy, poprawnej budowy zdań oraz przyswajamy pisownię trudnych wyrazów. Kto dużo czyta ten dużo wie i umie.