Odpowiedzi

2010-02-04T18:09:30+01:00
„Gwiezdne Wojny - film wiecznie żywy”

Ile to już razy słyszałam, że film Gwiezdne Wojny ( w wersji angielskiej Star Wars ) zasługuje na miano filmu wiecznie żywego? Gdzie nie pójdę, ludzie podziwiają reżyserię George'a Lucasa i opowiadają wybiórcze sceny z tejże produkcji... Zainteresowana fenomenalną popularnością czym prędzej ściągam wszystkie części, których obecnie jest 6, i wlepiam wzrok w ekran komputera. Po kilku minutach filmu szybuję w przestworzach, próbując zrozumieć ten inny świat. Świadoma, iż marnuję w sumie 12 godzin, poprawiam włosy i wyciągam z kieszeni notatnik, notując najważniejsze fakty.
W sumie żadna część mi się nie podobała poza epizodem III i VI - czyżby film był jedną wielką szmirą bez przyszłości i jednym wielkim żartem ludzi co do popularności? Otóż nie... Chociaż każda kolejna część dodaje nowsze fakty do poprzedniej, najbardziej podobały mi się III i VI. Dlaczego? Anakin Skywalker staje się złym i podstępnym lordem Darthem Vaderem, a jego przejście na Ciemną Stronę Mocy wydaje się realne, czemu szczerze gratuluję. Wiele scen mi się nie podobało, na większości miałam zamknięte oczy, ale i to nie przeszkodziło w dokładnym śledzeniu akcji. Szczególnie wzruszające okazały się sceny ukazujące wykonanie rozkazu 66, a najbardziej moment, gdy młody Skywalker wchodzi do świątyni Jedi, by zabić nawet najmłodszych uczniów. Pogrzeb Padme, matki Luke'a i małej Lei również wywołał we mnie uczucie zemsty na morderczym Vaderze, który dosłownie zabił Anakina od wewnątrz.
Próbowałam co prawda zapomnieć o tym filmie, ale nie da się tego zrobić - i kto powie, że klasyki są do niczego? Gwiezdne Wojny są po prostu fenomenalne i nieśmiertelne - tylko tyle potrafię powiedzieć po ogólnym wrażeniu wywartym przez nieco zawiły science-fiction.
2010-02-04T18:19:11+01:00
"Love Story" to tytuł melodramatu wyreżyserowanego w 1870r. przez Artura Htllera.
Tematem filmu jest nieszczęśliwa miłość Oliviera Barreta IV (Ryan O'Neal) studenta prawa do Jenifer Coralert (Ali Mebraw), która studiuję muzykę. mimo wielu przeciwności i przeszkód zakochani biorą ślub. Po pewnym czasie Jenifer dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chora niedługo po tym umiera.

Całokształt filmu był bardzo dopracowany myślę, że dla tego dostał aż 7 nominacji do oskara.Nie wiem czy jest to dobrze...:(
2 5 2