Napisz w jaki sposób można pomóc osobom ,które znalazły się w przedstawionych sytuacjach .

Ewa jest 13-latką mieszkająca w twoim sąsiedztwie.Przez kilka miesięcy zmagała się z ciężko chorobą i z tego powodu nie uczęszczała na zajęci szkolne.Teraz czuję się lepiej ,ale ma spore zaległości z kilku przedmiotów.Zajęci swoimi sprawami znajomi rzadki ją odwiedzają .........................................


Pani Bogusława od lat mieszka sama.Mimo podeszłego wieku dotychczas dobrze radziła sobie z codziennymi sprawami.Od niedawna jednak ma problemy z poruszaniem się.Wiele trudu sprawia jej robienie zakupów czy wyprowadzanie na dwór psa,którym się opiekuje .............................


Co mam napisać dalej jak im pomóc .?

3

Odpowiedzi

2010-02-04T18:33:00+01:00
!. Ewie pomóc w nauce, wytłumaczyć jej to czego nie rozumie
2. Tej Babci wziąć psa na spacer i przy okazji zrobić zakupy czasem poodkurzać czy ugotować coś ;)
2010-02-04T18:34:08+01:00
EWA: Trzeba ją odwiedzać by nie czuła się samotna, pomagać w nauce, grać w różne gry (bawić się), pomóc w nauce, opowiadać jak było w szkole itp.
PANI BOGUSŁAWA:Pomagać jej w robieniu zakupów, opiece przy zwierzętach, przesiadywanie z nią, słuchanie jej opowieści itp.
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-04T18:45:21+01:00
1) Ewa jest 13-latką mieszkająca w twoim sąsiedztwie.Przez kilka miesięcy zmagała się z ciężko chorobą i z tego powodu nie uczęszczała na zajęcia szkolne.Teraz czuję się lepiej ,ale ma spore zaległości z kilku przedmiotów.Zajęci swoimi sprawami znajomi rzadko ją odwiedzają.

Ewa jest moją sąsiadką, która przeszła ciężką chorobę. Nie mam wcale do niej daleko, a widzę, że znajomi rzadko ją odwiedzają. Słyszę też pogłoski, że w szkole idzie jej bardzo słabo w tych złych okolicznościach. Postanowiłam, że skoro mieszkam jej blisko i jestem starsza to pomogę jej w lekcjach, wytłumaczę materiał, z którym ma trudności i zacznę ją odwiedzać koleżeńsko. Wiem, że gdybym ja była w jej sytuacji, ona postąpiłaby tak samo.

2) Pani Bogusława od lat mieszka sama.Mimo podeszłego wieku dotychczas dobrze radziła sobie z codziennymi sprawami.Od niedawna jednak ma problemy z poruszaniem się.Wiele trudu sprawia jej robienie zakupów czy wyprowadzanie na dwór psa, którym się opiekuje. Bardzo lubię tę panią w podeszłym wieku i żal mi patrzeć jak jest taka bezradna. Wpadłam na pomysł, że poproszę moją koleżankę i razem będziemy chodzić na zakupy dla pani Bogusławy, czasem pomogę jej jakoś w domu i na czas jak będzie się tak źle czuła zajmę się jej pieskiem, zwłaszcza, że zawsze o takim marzyłam.
5 4 5