Kto według ciebie powinien przede wszystkim przeczytać Malego Księcia ???
-dzieci
-młodzież
-dorośli
-samotni
-zakochani
BARDZO PROSZĘ O POMOC !!! MAM TO NA JUTRO !!! NIE MUSI BYĆ DŁUGIE MINIMUM NA 1 STRONE A4. NIE CHCE SKOPIOWANEGO ZE ŚCIAGI ANI Z BRYKA. DLA PIERWSZEGO NAJ. BARDZO DZIĘKUJE :*** POZDERKO :))

1

Odpowiedzi

2010-02-04T19:30:27+01:00
Moim zdaniem książke pt:"Mały Książe" powinni przeczytac przede wszystkim dorośli. Dorośli często zabiegani , zapominają o tym, co jest w życiu każdego człowieka najważniejsze, tracą cechy dziecka, jego proste spojrzenie na świat i ludzi.
Książka ta zwraca uwage przede wszystkim na to, że w życiu człowieka nie jest najważniejsze posiadanie różnych rzeczy, przedmiotów. Nie wolno oddawać się wyłącznie gromadzeniu owych rzeczy. Należy także poświęcić się komuś, nie być bankierem liczącym dla samego liczenia, królem by rozkazywac, podróznym bez celu wędrówki. Jeśli poświęcimy się komuś z pewnością będziemy mieć w nim przyjaciela. A przyjazń jest niesłychanie wazna w zyciu kazdego.
Mieć przyjaciela to znaczy wiele mu poświecic, czuć się za niego odpowiedzialnym, opiekować się nim. To właśnie jest sensem życia człowieka, a dorosli często o tym zapominają.
1 5 1