Odpowiedzi

2010-02-04T19:03:11+01:00
Ikar zginą poniewarz leciał zbyt wysoko iżar słoneczny stopił wosk i pióra obleciały i ikar spadł na ziemię.dedal osiągną swój cel poniewarz wynalazł dużo rzeczy
5 1 5
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-04T19:05:21+01:00
Dedal i Ikar to bohaterowie tytułowi mitu pod tym samym tytułem. Ikar był synem Dedala który był wszechstronnym artystą architektem, rzeźbiarzem oraz wynalazcą skomplikowanych mechanizmów.
Pracował on u króla Minosa na Krecie gdzie pewnego dnia zakończył budowę labiryntu gdzie król Minos miał zamknąć potwora Minotaura. Dedal bardzo tęsknił za rodzinnym miastem. Minos wiedząc o tym zakazał mu opuszczać Kretę. Wtedy pomysłowy Dedal sporządził dla siebie i swego syna Ikara skrzydła z piór które przymocował woskiem do ramion. Przed tą podróżą ojciec ostrzegł syna aby nie leciał zbyt nisko gdyż pióra na siąknęłyby wtedy wilgocią bo by spadł, ani zbyt wysoko bo wosk mógł by się roztopić w promieniach słonecznych. Po ostrzeżeniach ojca obaj wzbili się w powietrze.
Ikar jednak pełen dumy nie usłuchał rad ojca i wznosząc się coraz wyżej tak bardzo zbliżył się do słońca że wosk stopił się i śmiałek runął na ziemie która od tego czasu zwie się Ikarią a morze wokół niej Ikaryjskim. Dedal zaś cały i zdrowy dotarł na Sycylię.
9 4 9