Odpowiedzi

2010-02-04T19:21:12+01:00
Mogę podać ci tylko charakterystyke cześnika..
bo tylko tyle mam w zeszycie :P

przedstawienie postaci:wywodzi się ze starego rodu szlacheckiego, jest starym kawalerem, postanawia się ożenić, opieukuję się bratanicą Klarą.

wygląd: był wieku średniego, wysoki, dobrze zbudowany, wydaję się być czerstwy i zdrowy ale dokuczają mu różne choroby. Ubierał się w żłupan i kontusz przepasany pasem słuckim, przy boku nosił szablę. Cześnik to człowiek raptowny czyli gwałtoqny, co wynika z jego cholerycznego temperamentu. Był nieśmiały wobec kobiet. Był patryiotą. W młodości był typem warchoła.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-04T19:30:46+01:00
Rejent pisze o cześniku.

Moim sąsiadem jest Cześnik. To stryj i opekun klary. Meiszkamy razemw zamku, oddzieleni zburzonym murem. Ceśnik wywodzi się ze szlachetnej rodziny, ale oprucz tytułu nic nie posiada.
Mój sąsiad ubiera się niechlujnie, wręcz odpychająco. Jego figura jest tęga i postawna.Cześnk wypowiada się bardzo ubogo i potocznie, jego słowa są cięte i dosadne. Często wymachuje szablą, a jego ruchy są bardzo irytujące. Często uderza pięścią w stół dla podkreślenia ktko tu rządzi. Sąsiad za wszelką cenę chcemi dokuczyć. Namawia mojego syna Wacława,l aby ożenił się z jego bratanicą Klarą. Jest to najbardziej samolubny człowiek jakiego kiedykolwiek poznałem. Jest on bardzo uparty i zawzięty. Co chce, to musi dostać za wszelką cenę. To wybuchowy człowiek, energicznyniczym wulkan. Cześnik najpierw działa, a dopiero potem myśli.
Sądzę, że Cześnik jest niesamowicie egoistyczną postacią. Jest przyczyną wszystkich sporów i podejmowanych działań. Mam nadzieję, że po ślubie naszych bliskic nasze kontakty się lekko złagodzą. Może wkrótce zauważę jego dobrą stronę.