Odpowiedzi

2010-02-04T19:24:48+01:00
Zwilż lekko włosy
rozczesz je
wymieszaj dokładnie składniki jakie masz w pudełku od farby
nakładaj równomiernie na włosy
trzymaj 30min
spłucz
gotowe
3 3 3
2010-02-04T19:25:21+01:00
Farbowanie bez błędów
1 Okryjmy ramiona ręcznikiem, na dłonie włóżmy jednorazowe rękawiczki. Skórę na linii włosów zabezpieczmy warstwą tłustego kremu. Przed zabiegiem starannie rozczeszmy włosy grzebieniem. Mieszankę do farbowania zużyjmy natychmiast po przygotowaniu.
2 Nakładajmy farbę na suche włosy. Jeśli jednak wcześniej użyłyśmy dużo lakieru, pianki lub żelu, najpierw umyjmy włosy, następnie wysuszmy je i dopiero przystąpmy do farbowania. Są też farby, które nakłada się na wilgotne włosy, ale taką informację znajdziemy w instrukcji.
3 Aby uniknąć niezafarbowanych miejsc (co szczególnie widoczne jest w przypadku odrostów), starajmy się stosować metodę fryzjerów, tj. nanośmy farbę wzdłuż pasm z jednej i drugiej strony przedziałka, następnie zróbmy kolejny, około 2-3 cm dalej i znów nałóżmy farbę z obu stron, przerzućmy włosy, zróbmy następny, itd. Tym sposobem ufarbujemy dokładnie i równomiernie całą powierzchnię włosów tuż przy skórze.
4  Sztuczka fryzjerów – pędzel z farbą trzymajmy skierowany włosiem ku górze – nigdy bokiem ani do dołu – w ten sposób farba nie spływa i nie kapie, co mogoby spowodować trudne do wyprania plamy.
5 Trzymajmy farbę na włosach według zaleceń. To nieprawda, że kiedy trzymamy ją dłużej, kolor wyjdzie mocniejszy.
6 Kiedy nałożymy mieszankę na włosy, przeczeszmy je raz jeszcze, żeby dokładnie ją rozprowadzić na całej długości.
7 Przy włosach długich i gęstych używajmy dwóch opakowań farby, by produkt dotarł do każdego włosa i pokrył całą jego powierzchnię.
8 Farbując odrosty tym samym odcieniem co poprzednio, najpierw nałóżmy farbę na nie, a dopiero kilka minut przed spłukaniem (dokładny czas określa instrukcja) na resztę włosów. W przeciwnym razie końcówki włosów wyjdą znacznie ciemniejsze niż włosy tuż przy skórze.
9  Jeśli farbujemy włosy po raz pierwszy, zmieniłyśmy markę produktu lub mamy skłonność do uczuleń, najpierw zróbmy test na małym fragmencie skóry (za uchem bądź w zgięciu ramienia).
10 Trik fryzjerów – na 5 minut przed spłukaniem farby, nanieśmy na włosy dodatkowo trochę odżywki (może być ta, którą znajdziemy w zestawie do farbowania) i wmasujmy w poszczególne pasma. Dzięki temu będą jeszcze bardziej błyszczące.
11 Spłuczmy farbę dokładnie ciepłą wodą, ale na koniec zafundujmy włosom chłodny prysznic. Pamiętajmy, że zimna woda zamyka łuski włosa.
12 Dbajmy o farbowane włosy. Ideałem byłoby, gdybyśmy myły je w przegotowanej wodzie, ponieważ chlor wypłukuje farbę. Stosujmy maski regenerujące, np. z witaminą E, która blokuje proces naturalnego utleniania w kontakcie z powietrzem.
2 5 2