Odpowiedzi

2010-02-04T19:32:00+01:00
Jak to mówi mądre powiedzenie "Kłamstwo ma krótkie nogi". Zgadzam się z tym stwierdzeniem w 100%. Nie warto kłamać, nawet w słusznej sprawie. Tylko prawda daje poczucie spełnienia.
Człowiek, który kłamie często jest zagubiony, zakompleksiony i nieszczęśliwy. Bardzo często sam gubi się co komu powiedział, dlatego ludzie przestają go szanować. Można przez jedno błahe kłamstwo stracić wielu przyjaciół, więc...nie warto!
Czy kłamiąc rodziców,ze mamy dobre stopnie unikniemy kary , albo ich ucieszymy? Na krótką metę , zapewne. Jednak ze zdwojoną siła uderzy nas wychodzące na wierzch kłamstwo podczas najbliższego zebrania.
Czy kłamiąc, że nauczyliśmy się na klasówkę coś nam to da? Zapewne nie, ponieważ jesli to kłamstwo to wyjdzie to przy jej ocenianiu.
Czy warto kłamać w słusznej sprawie? A co to znaczy "słuszna sprawa"? Czy wtedy, gdy umiera nam ktoś bliski i kłamiemy,ze to nieprawda to jest własnie słuszna sprawa? Nie ma pojęcia kłamstwa w słusznej sprawie". Kłamstwo ma krótkie nogi i to jest teza, której nie da się obalić. Nie ma zbrodni doskonałych, a jeśli komuś uda się kłamstwo to i tak żyje w niepewności dopóty, dopóki ono nie wyjdzie na jaw.
Jak to mądreze napisała Agatha Christie : "Kiedy ktoś ustami wypowiada kłamstwa, często prawdę mówi oczami".
Uważam,ze lepeij powiedzieć najgorszą prawdę niz kłamac nawet w błahej sprawie.
A jesli ktoś jest śmiertelnie chory - czy nalezy kłamać,ze tak nie jest?
Lepiej przemilczeć, niż skłamać. w koncu i on dowie się o swojej chorobie i można mieć do nas żal...Jednak najmądrzejszą sentencją są słowa Alberta Camusa: Być wolnym, to móc nie kłamać. I niechaj to bedziep otwierdzeniem moich argumentów.
30 4 30
2010-02-04T20:03:20+01:00
Każdy na ogół kłamie w życiu. Czasem są to małe czasem większe kłamstwa.Niekiedy lepiej jest skłamać niż mówić prawdę.
Zastanawiam się czy w każdej sytuacji należy mówić prawdę.
Po większym zastanowieniu się stwierdzam iż nie należy kłamać.
jest wiele argumentów potwierdzających moją tezę
Po pierwsze po własnym doświadczeniu wiem, że jeśli skłamię to potem mam wyrzuty sumienia że kogoś oszukałam.
Po drugie spróbujmy się postawić w miejsce oszukiwanej osoby. na pewno nie będzie nam miło z tego powodu.
Kolejnym argumentem na to że nie należy kłamać jest fakt że stracimy wtedy zaufanie do drugiej osoby, ponieważ każdemu trudno jest zaufać osobie która ciągle kłamie.
uważam że nie należy oszukiwać gdyż i tak prędzej czy później wszystko wyjdzie na jaw.
Wiem że niekiedy kłamstwo wydaje nam się lepsze od prawdy lecz to tylko złudzenie. Pomyślmy o ile lepszy by był świat gdyby nikt nie kłamał. Mam nadzieję że przekonałam was do tego że nie należy kłamać.
23 4 23